Enigma Enigma

Богдан

2019-09-27 07:19:38 eye-2 0   — comment 0

Фонтан

На початку двохтисячних (це коли Янукович вперше став прем’єром), зрозумівши, що з крутим бізнесом в мене щось не клеїться, я почав шукати роботу за фахом. Погортав сторінки інтернету і жахнувся.

 

Робота конструкторів і технологів (в сільському господарстві – агрономи), а це провідні фахівці у будь-якій галузі економіки, бо саме вони стоять у витоках організації виробництва і забезпечують його стабільне функціонування, оцінювалася не більше двох – трьох тисяч гривень. А на фоні зарплати, яку пропонували офіс-менеджерам – від восьми тисяч гривень – це взагалі виглядало знущанням над здоровим глуздом. Тоді я поцікавився, як оцінюють роботу вихователів у дитячих садочках, педагогів у школах та вузах… І зрозумів, що на Україну насувається системна криза.

 

Погортайте сторінки історії і зверніть увагу,  які саме країни та народи стали найбільш успішними в цьому матеріальному світі. Як приклад – це Римська імперія. Могутність цього колоса базувалася не стільки на потужних легіонах, скільки на тисячах мало помітних конструкторів і технологів, які реалізовували ідеї філософів та педагогів. Дороги, які вели в Рим, акведуки та громадські споруди вражають уяву своєю величчю та надійністю і сьогодні. Дорогами, опрацьованими конструкторами і спорудженими за перевіреними технологіями, крокували в глибини континентів вмотивовані філософами та педагогами легіони. А легіонери були оснащені не палицями та камінням, а зброєю з міцної сталі і катапультами, які розробили тогочасні конструктори і впровадили у серійне виробництво тогочасні технологи. Підкреслюю – серійне виробництво зброї! Бо саме серійне, а не унікальне, виробництво якісної сталі та зброї могло забезпечити потреби армії. І ці добре озброєні легіони змітали все на своєму шляху.

 

І зверніть увагу, щойно в Римі на місце філософів прийшли демагоги, як почалися незворотні процеси занепаду.

 

Помаранчевий Майдан 2004 року у Києві був першим дзвіночком від цієї само системної кризи.

 

Майбутні філософи та історики ще дадуть оцінку тому періоду, який назвали Постмайданом. І зауважте, нинішні політики ніяк не зможуть вплинути на цю оцінку. Їхні нащадки також.

 

…Вчора я знову погортав сторінки інтернету і був приємно вражений – конструктори і технологи нарешті отримали більш-менш достойне визнання.

 

ПС

Якщо ви хочете дізнатися причину падіння чи злету гривні, то в першу чергу поцікавтеся оцінкою конструкторів і технологів.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma