Enigma Enigma

Володимир Пасіка

2019-09-13 07:12:50 eye-2 3372   — comment 1

"ФОРМУЛА ШТАЙНМАЄРА" ЯК НІМЕЦЬКА УПАКОВКА ЗАБАГАНОК ПУТІНА

А ось і наступний крок "миротворчої діяльності" Зеленського у напрямку реалізації путінських забаганок щодо "миру" на Донбасі - згода Зеленського розглядати "формулу Штайнмаєра" на зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки".

Так звана "формула Штайнмаєра" була запущена в інтересах Москви у 2016 р. з подачі проросійського міністра закордонних справ Німеччини Вальтера Штайнмаєра як німецька упаковка путінської інтерпретації "мінських угод". І саме згоди на її фіксацію на папері вимагає зараз Путін як умову реанімації "нормандського формату" і зустрічі у верхах.

Суть "формули" у тому, що 1) приймається спецзакон про місцеві вибори на окупованих територіях Донбасу і голосування відбудеться (під позірним контролем і за сприяння ОБСЄ) ще ДО відновлення Україною контролю над кордоном з Росією і 2) зразу після цього набуває чинності законодавство про "спеціальний статус" Донбасу, а загони бойовиків трансформуються у місцеву "народну поліцію" зі зброєю на руках.

Тобто спочатку вибори під фактичним контролем Росії, запровадження "спеціального статусу" з автономними, амністованими і легалізованими силовиками-колишніми бойовиками, а вже потім, в останню чергу, Україну пустять на кордон з Росією.

Я добре пам’ятаю зустріч із Штайнмаєром у Верховній Раді у 2016 р., коли він намагався переконати лідерів і представників парламентських фракцій у необхідності поступок Москві для забезпечення виконання "мінських угод".

А також зустріч у вузькому форматі з Вікторією Нуланд, спеціальним представником президента США, коли вона переконувала нас у критичній необхідності імплементувати "мінські угоди" до кінця 2016 р. поки при владі залишається Обама. А для цього терміново ухвалити закон про вибори на окупованих територіях.

Це саме тоді нинішній міністр закордонних справ у Зеленського Вадим Пристайко засвітився як активний прибічник і пропагандист путінського плану "мирного врегулювання" на Донбасі - через вибори на окупованих територіях, амністію бойовиків і легалізацію ватажків як політиків, прямі переговори з ними та їх можливе обрання депутатами до Ради і навіть залучення в Уряд.

Тодішня Верховна Рада мала сили і мужність вистояти під тиском міжнародних партнерів, а чітка проукраїнська позиція парламенту вплинула і на Порошенка, який відмовився остаточно здати національні інтереси України. Про сумнозвісну "формулу" забули на 3 роки.

Тож прийняття Зеленським "формули Штайнмаєра" свідчитиме, що він став на слизьку дорогу подальших поступок агресору. Тоді вже навряд чи щось убереже його від пастки реалізації "миру" під диктатом Путіна - інкорпорації злоякісної путінської пухлини контрольованого Кремлем Донбасу в тіло України.

А українці отримають внутрішній фронт боротьби з "русскомирскими" і "сепарськими" метастазами по всій країні, включно з державними інститутами у Києві.

В поєднанні з новиною про рекордний рейтинг підтримки діяльності Зеленського на посаді президента, це свідчить про наш прискорений рух до нової епічної битви за долю України.

Автор: Віктор Вовк

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma