Enigma Enigma

Костюк Олександр

2019-09-22 18:29:37 eye-2 3762   — comment 3

Формула Зеленського: суверенітет України в обмін на ніщо.

В Україні розгорнулася ціла дискусія щодо різноманітних формул Штайнмаєрів-Пристайок-Зеленських і їм подібних. Жваво обговорюється – чим же має поступитись Україна? В якому порядку, в якій послідовності. Звучать незрозумілі, плутані заяви різних посадових осіб, версії змінюються чи не щодня. Не звучить тільки одне. А що, власне, Україна отримає взамін? Про це – взагалі тиша.

Ми аж бігом біжимо робити різні поступки, ламати через коліно власну Конституцію, втрачати статус унітарної держави, віддавати кілометри української землі. За дужками чомусь лишається лише одне. А в обмін на що ми робимо поступки? Просте  питання: ЩО МИ ОТРИМАЄМО ВЗАМІН?

Відповідь - НІЧОГО. Пусті обіцянки. Навіть не так – пусті надії на те, що росія чомусь припинить війну. А «Росія – нє сторона конфлікта»! Хтось вірить в те, що кремль виведе своїх бойовиків та віддасть Україні контроль на кордоні - після виборів, надання особливого статусу, автономії? Смішно. Не виведе і не віддасть. Настане мир? Що може завадити кремлю почати війну знову, маючи легалізовану автономію і легалізовану, озброєну, навчену армію на території України? Ніщо не може завадити.

Нам кажуть про «мір любой ценой», «главноє чтоби наших людей пєрєсталі убівать». Вибачте, а хто вам обіцяє, хто вам може гарантувати мир? Кремль? Так вони ніколи не визнають себе агресором і стороною конфлікту. Відповідно як вони можуть щось обіцяти і гарантувати? Вони завжди скажуть: «ми ні прі чьом». Вони в будь-яку мить відмовляться від своїх слів. «Лідери» ДНР та ЛНР? Смішно. Нам ніхто не може навіть ОБІЦЯТИ мир, не те що його забезпечити. Ніякої конкретики, ніяких гарантій. То що за угоду хоче укласти нам пан Зеленський? Поступки, здача української  землі та суверенітету – в обмін на НІЩО. В обмін на те, що йому дозволять бути присутнім на нормандській зустрічі. Якби подібні угоди укладав пан Коломойській в своїй бізнес-діяльності, він давно б уже збирав бички на дніпровському базарі.

Всі обговорення всіляких «формул» - це обговорення того, що ми ПОДАРУЄМО кремлю: тисячі кілометрів української землі? Чи додамо ще зняття санкцій? Чи накинемо «з царського плеча» ще й легітимізацію маріонеткового уряду та збройних угрупувань РФ на території України?

Ще якось прийнятним був би варіант розведення військ та замороження конфлікту. Без будь-яких гарантій щодо його можливого відновлення. Так, ми втратимо тисячі квадратних кілометрів української землі, людей, які будуть покинуті в сірій зоні. Ну але це щось хоч трохи зрозуміле.

Але здається, реальний торг іде лише за те, чим розплатяться з кремлем Коломойскій та узеленські  за допомогу кремля в захопленні влади. А ще – за те, щоб кремль не увімкнув своїх інформаційних потужностей вже проти узеленських, якщо бажання кремля не будуть виконані. Ось за це іде реальний торг.

Але учасники торгу з боку узеленьських трошки не враховують, що кремль все одно почне їх валити відразу після того, як вичавить всі можливі поступки. Тому що наступний крок кремля – громадянська війна в Україні. І це зовсім не конспірологія. Тому що саме так вчинили з Януковичем: вичавили всі можливі поступки. А коли взяти було вже нічого і він почав сіпатися на гачку – організували йому і нам псевдогромадянську війну.

Кремль ВЖЕ готує і розставляє фігури для громадянської війни на шаховій дошці України. Ось вам сторони майбутньої кривавої бійні: 1.Якщо ОРДЛО легалізують, то з точки зору міжнародного права вони будуть стороною громадянської війни. Для чого легалізація і робиться. 2.Ще одна сторона - радикальні націоналісти (аналог ІДІЛ).  А ще: військові та силовики. Які розділяться на  частини. 3. Частина з них буде за державників-патріотів типу ЄС 4. частина досить переконано можуть бути за "легітимну владу". 5. Частина примкне до радикальних націоналістів 6. А ще частина - банальні найманці, яким підкидатиме гроші та зброю москва. Вивчайте досвід Сирії.

Будь-які подарунки кремлю від влади узеленських лише полегшать йому реалізацію сирійського сценарію. Розв’яжуть руки. І слугуватимуть до того ж спусковим гачком, тригером української громадянської війни.

Отже, саме заради цього ми зливаємо свою державу? Заради пустих обіцянок? Заради перспективи війни по всій території? Узеленського цього справді не розуміють?

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma