Enigma Enigma

Олексій Ніконенко

2020-06-10 16:18:52 eye-2 2953   — comment 0

ФСБ РФ незаконно затримує українських рибалок в Азовському морі ФСБ РФ незаконно затримує українських рибалок в Азовському морі

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) фіксує грубі порушення норм міжнародного права з боку працівників ФСБ РФ щодо українців, які на законних підставах здійснюють вилов водних живих ресурсів в акваторії Азовського моря.

СБУ повідомляє, що російська спецслужба незаконно затримує українських громадян, а потім за допомогою погроз і шантажу, домагається неправдивих свідчень про начебто браконьєрський вилов риби.

У СБУ нагадали, що раніше представники берегової охорони ФСБ РФ незаконно затримали двох українців, які на риболовецькому човні перебували в акваторії Азовського моря неподалік Бердянська. Незважаючи на відсутність підстав для затримання, адже під час огляду українського судна не було виявлено жодних засобів лову, риби та заборонених до вільного обігу речей, українських громадян у примусовому порядку було доставлено до міста Єйськ Краснодарського краю РФ. Надалі, без присутності адвокатів, представників консульської установи чи інших уповноважених осіб представники ФСБ РФ провели допити незаконно затриманих українців та вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову Зазначається, що через відмову громадян України підписувати такі визнання, представники російської спецслужби вдалися до погроз інкримінувати їм диверсійну і шпигунську діяльність проти РФ, яка передбачає позбавлення волі строком на 20 років. Перебуваючи перед реальною загрозою тривалого тюремного ув’язнення, українські громадяни змушені були дати неправдиві свідчення. Щодо них було порушено кримінальну справу за незаконний рибний промисел. Українці перебували в різних місцях позбавлення волі на території РФ. Після звільнення на них було накладено штраф і конфісковані в дохід держави-агресора катер й інше особисте майно. Служба безпеки України зазначає, що така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і має системний характер. Вона супроводжується інформаційними кампаніями у ЗМІ РФ, які повинні підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, яка шкодить екологічній фауні Азовського моря, розвитку та оновленню біоресурсів, сприяє його забруднення і т.п.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma