Enigma Enigma

Olena Herasimova

2019-10-21 12:07:52 eye-2 3007   — comment 0

Горіла шина… Або чому варто читати книжки

Дивно, але останньою краплею, що мала розставити всі крапки над і став пост-пояснення міністра Мілованова, чому 95 квартал своїм «вітанням» Гонтаревій до її дня народження зробив погано.

Я до останнього сподівалась, що його давня фраза про Україну, і фраза про книжки була вирвана з контексту та є своєрідним стьобом по відношенню до самого себе. Коли людина готова самого себе трохи принизити в очах інших, аби інші потім зрозуміли, що він вартий значно більшого. Як в біблейській притчі порада гостю не сідати на саме шановане місце, а зробити навпаки, аби хазяїн, побачивши тебе в кутку, наблизив до себе.

Втім даю слово авторові.

Отже, на думку Мілованова, поганим в цьому виступі є не сам виступ як такий, а те, що Гонтареву більшість сприймає як видатного реформатора. А якби вона ним не була?

Жарти є поганими тому, що вони сприймаються як підтвердження зв’язків між олігархами та владою. А зовсім не тому, що в порядному суспільстві за такі жарти просто б’ють пику.

Пане Тимофій, в мене для вас погані новини.

Ви багато років прожили за межами України, але так і не зрозуміли того фундаменту, на якому побудована Західна цивілізація. В основі якого лежить повага до людини.

І можна 100 разів розказувати студентам, що Захід часто-густо чинить виходячи з комерційних інтересів, які не співпадають з протестантською етикою, розповідати, що супротивника треба знищувати, виколюючи очі. Але насправді це не зовсім так. Бо ще досі ніхто (крім хіба що Трампу) не наважувався піддати сумніву саме ці християнські цінності, бо порушивши фундамент, який за сотні років заглибився так, що став майже непомітним, неможливо зберегти саму будівлю.

Тому деякі речі на Заході сприймаються дуже болісно. Це невидимі red lines, перейти які не дозволено нікому.

Тому поведінка Трампа по відношенню до померлого Маккейна була засуджена американським суспільством. Бо для християнської Америки танці на кістках є неприйнятними.

Тому Меркель так болісно сприйняла український флеш-моб «Дякую, фрау Ріббентроп».

Тому так бурхливо нещодавно відреагували на пропозицію Трампа провести у своєму приватному гольф-клубі в Майямі саміт G7(8).

Тому рішення щодо виводу американських військ з Сирії сприйнято істеблішментом як зрада партнерів.

І саме тому, що колективний Захід має фундамент, в основі якого Гідність і Людина, був підтриманий український Майдан холодної зими 2013/2014. Бо він закликав до збереження цінностей європейської цивілізації, навіть коли окремі її представники в real policy вчиняють інакше.

Бо неможливо все вкласти в цифри і графіки. І інколи події варто сприймати душею.

Де ницість називається ницістю.

Зрада – зрадою.

Покидьок – покидьком.

А жертовність – жертовністю.

Але жодна теорія ігор про це не розповість.

Натомість про це розповість книга.

Книга, з якою не розлучались на Майдані. Книга, яку тримають наші воїни під час затишшя на фронті. Книга, яка власне і створила ту цивілізацію, в якій ми живемо, наповнила її смислами, дозволила відрізнити брехню від правди. Та дала надію. Надію, що навіть невелика кількість людей з Україною в серці зможе відстояти свою Державу. Що як і 1000 років тому Покров захистив Константинополь, Небесна Сотня допоможе нам в нашій боротьбі попри всі соціологічні опитування і рейтинги. Надію, що покидьок, який за 30 срібників по курсу 1 до 1000 продав виступ своїх халдеїв, закінчить так, як Юда. Бо так написано в одній шанованій Книзі.

І що глумитися над жертвою не можна навіть тоді, коли її не вважають видатним реформатором. А просто тому, що вона є Людиною.  Що перемагають не кількістю, а силою духу.

Колись мене вразила сповідь чеченки, що розповідала про жахіття російської агресії. Вона запропонувала своєму 6-річному синові піти до російських солдат по їжу, бо знала, що дитині не відмовлять. А в неї не було вже кілька днів дати йому поїсти. Проте він подивився на неї і спитав: «Мамо, можна я краще вмру?».

Читайте книги. Там ви дізнаєтесь ще й про те, що правило бумерангу завжди діє. Що Провидіння має особливе почуття гумору. Що знаходження пліч-о-пліч з однодумцями в холодній криївці важливіше ніж ковбаса, що тобі протягує загарбник.

Замість епілогу

«Если мясо с ножа ты не ел ни куска,

Если руки сложа, наблюдал свысока,

А в борьбу не вступил с подлецом-палачом, -

Значит, в жизни ты был ни при чем, ни при чем.

 

Если путь прорубая отцовским мечом

Ты соленые слезы на ус намотал,

Если в жарком бою испытал что по чем, -

Значит нужные книги ты в детстве читал.»

21.11.2019

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma