Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2019-12-07 13:06:13 eye-2 2672   — comment 1

ГПУ направила у Гаазький трибунал матеріали справ по військовім злочинам РФ

Генеральна прокуратура України направила інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду у Гаазі щодо вчинення РФ позасудових страт 9 військовослужбовців ЗСУ під час боїв за Іловайськ і Дебальцеве. Про це повідомляє сайт ГПУ.

"Інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (ОП МКС) було підготовлене та скероване на підставі статті 15 Римського Статуту адвокатами «Української Гельсінської спілки з прав людини» спільно з прокурорами Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Суть повідомлення складається з фактів позасудових страт 9 військовослужбовців Збройних Сил України представниками проросійської організованої групи «Козачий союз «Область війська Донського» в ході боїв за Іловайськ у 2014 році та Дебальцеве у 2015 році. Повідомлення розглядатимуться Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду разом із іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених проросійськими силами на Сході України в період 2014-2019 років.

Україна надала фото- та відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових в полон, показання очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у полоні."

Генеральна прокуратура України продовжує збирати докази ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України, вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності з метою забезпечення невідворотності покарання.

З 2014 року у Гаазькій трибунал було направлено 5 інформаційних повідомлень для відкриття справ з доказами.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma