Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2023-11-19 08:14:14 eye-2 3958   — comment 0

Грицева наука

Варто нагадати, що пляни бувають не лише робочі, чи пак бізнесові, але й творчі. Тож, відкидаючи – яке там? імперське та антиукраїнське – "я думаю, ето от Бога" Бродського про власну творчість, згадаймо краще нашу рідну традицію радянських часів, коли у 1920-х роках у Харкові була заснована літорганізація "Плуг" на чолі з "папашею" Сергієм Пилипенко, як любовно кликали його люди, де талановитих селян вчили прози та поезії.

А де ви бачили в Україні не талановитих селян? "Бувало, так розпише пальцем біля себе!" – розповідав сільський дядько Миколі Гоголю про свого трирічного сина, пояснюючи, чому кличе його «писарем». Утім, "Не музи, а м'язи. 50 вправ із творчопису" Марії Титаренко – це про цілком дорослу та сучасну методику прокачати власні навички писання, знайти свій стиль та знайти самого себе. Словом, не пальцем роблено, і Гоголю би сподобалося. Не кажучи вже про Пилипенка.

Загалом книжка містить 50 різноманітних вправ, спрямованих на тренування креативного письма. Зокрема на вироблення та увиразнення авторського почерку (читача), розуміння принципів конструювання тексту, пропрацьовування різних технік та прийомів творчописання. "Ця книга викликає у мене ностальгію за атмосферою співтворчості, - ділиться своїми враженнями так само син, але наразі відомого письменника Маркіян Прохасько. - Курс Марії Титаренко, який ліг в основу цієї книги, був тим островом співпричетності посеред письменницької Океанії, на який можете завітати і ви".

Марія Титаренко. Не музи, а м'язи. 50 вправ із творчопису. – К.: Лабораторія, 2023

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma