Enigma Enigma

Интересности

2023-03-15 12:03:13 eye-2 3989   — comment 0

Грижа стравоходу. Операція з видалення грижі стравоходу лапароскопічним методом

Грижа стравоходу – патологічний стан, при якому органи шлунково-кишкового тракту виходять зі своїх анатомічних положень. Аномалії стравоходу є випинаннями стінок, в які потрапляють різні органи системи травлення або їхні частини. Також в цих дивертикулах можуть знаходитись ділянки кишківника, фрагменти сальників та навіть частини шлунку.

З часом грижа має здатність збільшуватись у розмірах. Це небезпечний стан, який несе загрозу здоров’ю та життю людини. Вилікувати патологію консервативним шляхом неможливо, тому призначається лапароскопічна операція.

Коли слід проводити оперативне втручання

Лапароскопія грижі стравоходу проводиться у наступних випадках:

  • грижа має надто великі розміри, що заважає нормальному проходженню їжі по стравоходу;
  • розвиваються супутні патології черевної порожнини;
  • вміст грижового мішка сильно здавлює органи грудної клітки;
  • з’являються розлади роботи серця та інших органів серцево-судинної системи.

Поява грижі стравоходу стає невідкладним аргументом звернутись до лікаря та пройти обстеження. Негативна симптоматика буде лише наростати. Операція дозволить нормалізувати процес проходження їжі стравоходом, усуне біль та кашель, інші неприємні явища.

Як проходить операція

Оперативне лікування грижі стравоходу лапароскопічним методом проходить через невеликі проколи на череві під загальною анестезією. Окрім хірургічних інструментів (троакарів) через місця здійснення проколів до операційної зони заводять мініатюрну відеокамеру. Вона дозволяє лікарю спостерігати за тим, що відбувається у черевній порожнині та контролювати процес.

Лапароскопічна операція включає наступні етапи:

  1. огляд черевної порожнини та оцінка стану органів;
  2. виявлення грижового мішка та його вправлення;
  3. зміцнення слабкого місця діафрагми;
  4. закриття грижових воріт шляхом зшивання ніжок діафрагми;
  5. виймання хірургічних інструментів та зашиття місць проколів.

Лапароскопічна техніка дозволяє уникнути рясної крововтрати та мінімізувати ризик занесення інфекції. Після операції пацієнту потрібно декілька днів побути у лікарні під контролем лікарів. Після виписки необхідно дотримуватись певних рекомендацій для пришвидшення реабілітації. Зокрема, варто обмежити піднімання важких предметів та фізичні навантаження, дотримуватись дієти з відмовою від жирної, смаженої, солоної та гострої їжі.

У середньому відновлення після операції триває 1,5-2 місяці. Після вправлення грижі стравоходу необхідно змінити спосіб життя, почати нормально харчуватись аби запобігти повторній появі хвороби.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma