Enigma Enigma

Василь Терещук

2019-10-18 14:09:59 eye-2 2739   — comment 0

Бюджет-2020. Ідеї Гройсмана живуть і перемагають

Отож маємо контрольні цифри бюджету на 2020 рік.

Якщо ви сподівалися, що вже наступного року зарплати вчителів зростуть – ні, не до 4 тис. доларів – хоч би до 15 тис. грн, а мінімальні пенсії – близько 2-х тис грн, то ви – простакуватий і обдурений виборець Зеленського та його «слуг».

«Зелений» уряд заклав у бюджет цифри, «намальовані» ще за часів урядування Гройсмана. Тому початок епохи всенародного достатку відкладається на невизначений термін, зазначається у публікації сайту Третє око.

Зокрема, відомо, що доходи бюджету України наступного року передбачені в сумі 1 трлн 79 млрд гривень.

Витрати бюджету. Витрати бюджету України в сумі 1 трлн 170 млрд гривень. У тому числі видатки загального фонду в сумі 1 трлн 44 млрд гривень і видатки спеціального фонду – в сумі 125,6 млрд гривень.

Обсяг платежів з погашення державного боргу – 292,9 млрд гривень.

Серед суттєвих статей витрат – оборонка і безпека, соціалка. Так, приблизно 5,8 тис. на рік кожен українець віддає на потреби поліції, армії. Ще майже 4,1 тис. грн – на покриття дефіциту Пенсійного фонду, лише 92 грн – на Національну академію наук.

Скільки і за що заплатимо:

  • 172,5 млрд, або 4107 грн із кожного українця – на погашення дефіциту Пенсійного фонду;
  • 2,02 млрд або 48 грн із кожного українця – на Службу зовнішньої розвідки;
  • 3,9 млрд або 92 грн – на Національну академію наук;
  • 1,9 млрд або 45,2 грн із кожного українця – на Державне бюро розслідувань;
  • 1,03 млрд грн або 25,4 грн – на НАБУ;
  • 0,812 млрд або 19,3 грн – на НАЗК;
  • 168,9 млрд або 4,4 тис. грн – на Міністерство фінансів;
  • 136,4 млрд або 3,4 тис. грн – на освіту;
  • 108 млрд або 2,5 тис. грн – на охорону здоров’я.

 

У бюджеті на наступний рік закладено курс долара на рівні 28,2 грн/$. Щоправда, пізніше можуть змінити і цей показник. Зараз долар торгується нижче 25 грн/$, у бюджеті на 2019-й були передбачені інші цифри.

Мінімальну і максимальну пенсії перерахують тричі. У результаті до кінця наступного року на заслуженому відпочинку отримуватимуть щонайменше +1769 грн. Так, із січня пенсіонери отримуватимуть 1638 грн, із липня – 1712 грн, із грудня – 1769 грн. Паралельно зростатиме і максимальна пенсія – з 16,38 до 17,69 тис. грн.

Водночас мінімальну зарплату в Україні підвищать з 4173 до 4723 грн. Слід зазначити, що це значно менше, ніж анонсували до цього у Кабінеті міністрів. Так, і колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман, і його віцепрем’єр Павло Розенко обіцяли, що українці будуть заробляти мінімум 5,5-6 тис. грн.

“Зелені” копіюють Гройсмана

Економіст Віктор Скаршевський зазначає, що весь бюджет сформований на основі розрахунків і припущень, закладених ще Кабміном Володимира Гройсмана.

“Наприклад, прем’єр-міністр говорить про зменшення дефіциту бюджету до 2,09% від ВВП. Точно таку саму цифру ми знаходимо в проєкті бюджетної резолюції. Всі доходи, витрати – все те, що було ще в травні зафіксовано Міністерством фінансів, колишнім його очільником і нинішньою міністеркою Оксаною Маркаровою. Щодо того, що сказано про витрати на дорожнє господарство – 69, 7 млрд гривень – то це ще в квітні урядом Гройсмана була затверджена програма з реконструкції і будівництва доріг. І на 2020 рік вказана саме ця сума”, – розповідає він.

Читайте також:  Чоловік бухгалтерки 95-го Кварталу став головою Департаменту стратегічної розвідки в ГУР

Водночас Скаршевський додає, що прогноз курсу, який був на цей рік, механічно перенесли на 2020-й. На наступний рік теж у середньому 28,2/$, і на кінець року – 29,4 грн/$. Це означає, що приблизно на 4,5 гривні повинна відбутися девальвація, тобто долар має подорожчати до кінця наступного року.

За словами аналітика Володимира Мазуренка, показник зростання ВВП, як і дохідну частину головного фінансового документа, ще можуть переглянути. Водночас найбільше побоювань у експерта викликала стаття про доходи від приватизації. Закладені 5 млрд грн вкотре показують – масштабну приватизацію поки проводити не планують. Принаймні, доходи від неї не закладають.

“Я б сказав, що це дуже стриманий бюджет, який не відображає більшості заяв. Ні масштабна приватизація, ні підвищення мінімалки, ні актуалізація показників прожиткового мінімуму – нічого з цього, що раніше нам обіцяли, в документі не вказали”, – додає Мазуренко.

І не вкажуть. Адже уряд Зеленського – не генератор, а лише імітатор руху вперед.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma