Enigma Enigma

Анастасія Рішко

2021-09-30 09:39:27 eye-2 3259   — comment 0

Імперські ідеї «русинів» розвиваються завдяки підтримці Російської Федерації.

Спецслужби Російської Федерації активно працюють над поширенням «русинського» сепаратизму. Так, русинів як окремий народ «відкрили» в Інституті слов’янознавства і балканістики АН СРСР у Москві (нині Институт славяноведения РАН). Саме звідти до Закарпаття заслано цінні кадри, завданням яких було роздмухати новоявлене «русинство» серед обласних керівників тодішньої партії.

Русинський сепаратизм ще був помічений в 2009 році міжнародною спільнотою, а саме, словацькою газетою «Literárny (dvoj)týždenník». У вказаній статті зазначено: «Русини не діють самі, вони одержують допомогу і фінансову підтримку з Росії. Не таємниця, що Росія розвиває діяльність, спрямовану на розширення і поглиблення свого впливу в Україні»

Варто нагадати, що наприкінці 2008 року в Росії при Південному федеральному університеті в Ростові-на-Дону створено Центр україністики. Наче сусідня держава нмагається допомогти, але  керівник вказаного Центру Едуард Попов висловився в край цікаво, а саме: «русины, как и остальные национальные меншинства, подвергаются насильственной украинизации, от которой стонут венгры, румыны, русские». Також, деякі напрацювання вказаного Центру увійшли до збірника «Русины Карпатской Руси: проблемные вопросы истории и современность»,

Якщо проаналізувати, то в Закарпатській області задекларувано приблизно 10 тисяч громадян України із числа русинів. Тому зрозуміло, що ні про який «этнический» сепаратизм, ні про яку загрозу унітарній державі Україна не може йтися. Це скоріше бажання ідеологів «Русского мира», це свідома політика чекістів для дестабілізації України.

На завершення, слід згадати слова «великого» політичного діяча Володимира Путіна, що Україна складається з подарованих сусідами територій.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma