Enigma Enigma

Олекса Доніч

2022-07-08 14:06:56 eye-2 3524   — comment 0

Інтермаріум фореваЩодо відставки Джонсона.
Ніхто не зупинить розвою ідеї, час якої настав. Інтермаріум допіру схвалили в США, його майбутнє буде залежати не від Джонсона, але від опору України та міжнародних сил, які цей опір підтримують і цінують його глобальне значення.
Джонсон лише талановитий виконавець і гонець (можливо, навіть ідеолог), проте не головний бенефіціар. Тим паче, такі пропозиції не залежать від однієї людини. Навряд чи Велика Британія відмовиться від цього проекту через відставку Джонсона.
Очевидно, що у проекті одну з провідних ролей буде грати Україна, якщо, звісно, вистоїть і переможе. Так що поляків спіткає деяке розчарування, але вони однаково залишаться у виграші разом з нами, якщо знову не загублять проект, як колись Гадяч, де профукали створення у потенції наймогутнішого державного об'єднання Європи й погубили гетьмана Виговського, Гетьманщину, а згодом і свою Польщу.

Щодо ЄС - вибачте, маю думку й деякі розрахунки, що це вже мертвий проект, який рухається тільки за інерцією. Можливо, що його агонія затягнеться років на десять-двадцять, але, але...

Є такі чинники або “Fair Winds and Following Seas” для Інтермаріуму+:

- по-перше, Британії об'єктивно некомфортно зараз, через це вона потроху втрачає позиції глобального фінансового центру. Увійти до Інтермаріуму й очолити його (підкреслюю, що тільки за умов, якщо ми переможемо цю навалу) - це величезний шанс для Британії.
Мати в найближчих союзниках армію, яка встояла проти орди. Мати житницю світу. Мати значного гравця на світовому ринку ІТ-послуг. Мати країну-союзницю, що не забула, що таке атомна енергетика. Мати вихід в перспективі до трьох морів (до двох буде найкоротший шлях для Британії). Мати додатково 100 млн. (Україна, Польща, Литва etc.) прекрасного населення, а не якихось басмачів-ледарів. І т.д. і т.і... І додати до цього значну частину ресурсів деяких членів Британської Співдружності... І подальші перспективи розширення...

- по-друге, поставити кордон між старою Європою і ресурсами росії. Це в перспективі неймовірно вигідно економічно. Просто неймовірно. І без цього кордону росія, як ми вже бачимо, легко поглине стару й слабку бабцю. Тому Інтермаріум+ вигідний навіть старій Європі, не кажучи вже про Україну, Польщу, Балтійські країни, для яких це, мабуть, єдина добра перпектива.

Такі шанси випадали дуже рідко, навіть не кожне століття навіть для Британської імперії. Фактично ще Київська Русь була таким собі праІнтермаріумом. Згодом ВКЛ. Але Британії в ньому ще не бувало - може вийти такий собі сучасний Інтермаріум+.

Поживемо - подивимось, чи вистачить розуму, досвіду, часу, завзяття та наснаги цими шансами скористатися. Божі млини мелють повільно, але зараз час дуже прискорився...

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma