Enigma Enigma

Влад Волошин

2019-09-25 10:07:36 eye-2 2634   — comment 1

Висока ефективність сепаратизму, або Росія анонсує створення ще однієї «народної республіки» в Україні.

Сепаратизм – зброя проти суспільного ладу в державі, яку активно взяла на озброєння Росія і успішно застосовує а сфері своїх геополітичних інтересів. «Вікіпедія» дає таке визначення «сепаратизму» - це політика і практика відокремлення, відділення частини держави з метою створення іншої суверенної держави, переходу до складу іншої держави чи набуття статусу дуже широкої автономії.
Аналізуючи дії Росії відносно своїх сусідів і країн-колишніх радянських республік, зокрема Грузії, Молдови, Азербайджану і України, можна констатувати, що застосувавши в цих регіонах подібну політику і практику відокремлення частин суверенних держав, були створені ніким не визнані псевдо-республіки та недоутворення, які орієнтовані на Москву, а також окуповано в України і приєднано собі кримський півострів та частину території Донбасу.
Скрізь, де у сусідів існують культурні, етнічні, релігійні чи політичні неузгодженості, чи навіть де вони теоретично можуть виникнути, Кремль залюбки втручається туди, «роздмухуючи» полум’я збройного протистояння. Підтримуючи сепаратистські рухи і течії в іншій країні, Росія вже створила не один десяток кривавих конфліктів, зокрема проти України вона розв’язала тривалу війну на Донбасі.
Саме за сценарієм створення сепаратистських псевдодержавних новоутворень розвивались події на весні 2014 року на українському сході. Тоді російські спецслужби намагалися втілити проект «Новоросія», створивши в нас кілька, так званих, «народних республік». Крім того, за підтримки місцевих колаборантів, окупанти провели фейковий референдум на кримському півострові, намагаючись «узаконити» анексію частини іншої держави.
Головна мета Росії, яка створила і активно підтримує сепаратистські утворення, що існують сьогодні на території нашої держави, так звані «донецька народна республіка» і «луганська народна республіка» - це послаблення України і її повне захоплення. Тому крім цих двох «республік» до проекту «Новоросія» входили ще кілька аналогічних утворень.
А за планами Кремля мали бути «Харківська», «Одеська», «Херсонська», «Дніпровська «, «Миколаївська» і «Запорізька» «народні республіки», а також, досить активно на південному заході України за сприяння російських спецслужб навесні 2015 року створювалась «Бесарабська народна республіка Буджак». Цей проект російських спецслужб передбачав об’єднання невизнаної республіки Гагаузія, яка раніше уже ними була створена на території Молдови, з частиною Одеської області, так званою територією Бессарабії. Силову підтримку бессарабським сепаратистам мали забезпечити бойовики з території Гагаузії і російський контингент, який перебуває в Придністров’ї, ще одній невизнаній світом сепаратистській республіці. Проте українські силовики цей «парад сепаратизму» зупинили, хоча і втратили частину Донбасу і Крим.
Росія й далі активно продовжує втілювати сепаратистські проекти в Україні, підтримуючи різні «народні течії». Зокрема, досить непроста ситуація склалась на Закарпатті, де мешкає чимало різних представників національних меншин і етнічних груп. Але тут Росія здійснює вплив через «посередників». Наприклад, через гарно проплачених Кремлем політиків, та представників «національних рухів» з сусідніх країн, серед закарпатців поширюються сепаратистські ідеї. Деякі представники влади і чиновники з Угорщини реально підтримують серед угорців України, яких тут є близько 150 тисяч, ідею «автономії» чи навіть приєднання до їхньої країни. Але це окрема тема.
Зовсім нещодавно великий друг Кремля, президент іншого нашого недалекого сусіда Чехії Мілош Земан зустрівся з, так званою, «делегацією українських русинів». Русини - це національна меншина з українців (хоча за певними визначеннями це етнографічна група), які проживають на Закарпатті. Їх всього лиш понад 10 тисяч осіб, але їхні представники звернулись до президента Чехії, щоб той посприяв їм у наданні «особливого статусу» і «широкої автономії» (дещо нагадує вимоги сепаратистських недоутворень «днр-лнр» згідно з мінськими домовленостями), і все це ніби-то для того, щоб зберегти мову і культуру русинів. літеhttps://www.unian.net/politics/10680939-prezident-chehii-obsudil-s-rusinami-zakarpatya-priznanie-ih-avtonomii-v-sostave-ukrainy.html
Посол України в Чехії Євген Перебийніс повідомив, що «активісти», які виступають від імені русинів, «займаються не лише своєю культурою і мовою, але і подальшою дестабілізацією нашої країни, яка на сході вже бореться з проросійськими сепаратистами і агресією з боку Росії ». «Русинське питання - це не питання національності, а політичний проект, який в значній мірі підтримує, просуває і фінансує Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні, перш за все в Закарпатті», - заявив дипломат.
До речі «русинське питання» в Україні почало «закручуватись» ще в 2008 році, коли так званий Другий європейських конгрес підкарпатських русинів проголосив створення «республіки Подкарпатська Русь». І ухвалив ультиматум Закарпатській облраді. Вимагали – проголосити автономію. Після цього у Мінську священик УПЦ (МП) та голова організації «Сойм підкарпатських русинів» Дмитро Сидор проголосив незалежність «республіки Подкарпатська Русь». Сепаратистські «державотворення» русинів активно підтримувались з Кремля.
У 2017 році про фінансування Росією проекту «Закарпатський край» (що пропагує ідеологію проросійського «русинства») заявив голова СБУ Василь Грицак. «Росія змінила тактику, вони почали фінансувати політичну активність в нашій державі. Одна з цілей – прихована федералізація», – сказав він.
https://www.radiosvoboda.org/a/29464228.html
На Буковині теж певні сепаратистські сили проводять інформаційну роботу серед мешканців, щодо створення «Буковинської народної республіки». Вони виступають за «особливий статус» і «автономію», і навіть можливість приєднатись до «Великої Румунії». Ці сили мають підтримку серед націоналістичних рухів в Румунії, які пов’язують зі співпрацею з спецслужбами Кремля.
Днями російські ЗМІ почали активно розповсюджувати інформацію, щодо створення українськими націоналістами ще однієї «народної республіки» - «Волинської». Про це ніби-то заявив в прямому ефірі каналу «АТР» один з ветеранів АТО з батальйону «Айдар» з позивним «Берет». Дослівно його фраза звучала так: - «Якщо Київ буде вести політику мирного діалогу та налагодження відносин з Москвою, українські націоналісти будуть змушені бігти в іншу державу - Волинську народну республіку.»
https://rutube.ru/video/0fcdb00714b2c592831744203274304e/
Але російська пропаганда дещо від себе трохи додала і у ЗМІ це зазвучало, як анонс створення «сепаратистської народної республіки»: -«Берет» зазначив, що жителі Волині давно наполягають на більшій самостійності від центру. Важливу роль у розвитку сепаратистських настроїв відіграє і давня боротьба Києва з так званою бурштиновою республікою. Так що, якщо Зеленський і компанія будуть в тому ж дусі йти на зближення з Москвою і замирення з ЛДНР, «Берет» і багато його побратими приїдуть в ВНР і будуть захищати кордони нового утворення від зазіхань Києва». https://x-true.info/88350-raspad-prodolzhaetsja-v-kieve-ras…
Джерело від українських силовиків підтвердило, що російські спецслужби протягом останнього часу активізували діяльність щодо Волині і Рівненщини, регіонів де незаконно добувають бурштин. Основні ідеї, які намагаються «вкинути» в спільноту наших громадян – це «поступки Москві на Донбасі», «Київ зливає патріотів» і «нова влада – така ж продажна як і минулі «бариги». Представники російської розвідки у Польщі та Литві активно вербують українських патріотично налаштованих громадян, чоловіків з бойовим досвідом війни на Сході переважно мешканців Волинської і Рівненської областей. Їхнє завдання – «розносити зраду» серед земляків, на кшталт «Київ вирішив злити Україну», «патріотів знищать як Сашка Білого» і навіть «51-у бригаду, в якій служили справжні патріоти, навмисно ліквідували зрадники».
Усі ці інформаційні «вкиди» разом з намаганням держави припинити і узаконити видобування бурштину, мають певну підтримку в місцевих мешканців. Далі, ідею «Волинської народної республіки» в якій збираються усі справжні патріоти України, починає розносити російська пропаганда. Це говорить про нову інформаційну операцію проти нашої держави. Росія знову застосовує дієвий і перевірений метод – сепаратизм, проти якого дуже важко знайти «протиотруту».

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma