Одна з книжок цієї добірки недаремно виходить в серії «Книжки, які роблять щасливими», як можна означити й решту видань. Адже затишок в родині й умиротворення на душі в наш трагічний час – чи не єдине, що потрібно дня маленького теплого щастя.
Таня Стус. Таємні історії маленьких і великих перемог. – К.: Книголав, 2023
Авторка цієї книжки - відома дитяча письменниця Таня Стус, яка разом із сімейною психологинею Світланою Ройз створила актуальний для нашого сьогодення культурний продукт. Десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни. Кожна з історій, ілюстрованих Мартою Кошулінською, складається з двох частин: реалістичної та казкової, – що дозволяє показати певну ситуацію та знайти спосіб подивитися на неї крізь призму казкового сприйняття. «Історія яку розповів годинник», «Історія, яку розповів мамин рюкзак», «Історія яку розповіла темрява», нарешті, «Історія яку розповів уламок ракети» та «Історія, яку розповіла сирена». «Коли вже просто немає слів, мусимо їх знаходити та промовляти до своїх дітей. Мусимо бути для них видимими й відчутними, надійними сяючими маяками», — зазначає Таня Стус. «У [цих] казках оживають і розповідають свої історії квіти, рюкзак, навіть страшна ракета. За допомогою цих посередників дитина отримує можливість м’яко торкнутися спогадів і можливих тривог та обережно вирушити до зцілення, - додає Світлана Ройз. Загалом в оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними речами, мінної безпеки, сприйняття інвалідності або загибелі воїнів, очікування на перемогу. «Мама нахиляється до самого вушка дівчинки й таємниче каже: - Першої ночі, як ми лягали тут спати, я була дуже втомлена, - дізнаємося ми про історію маленької Лянки в одному з оповідань. - Пам'ятаєш, як довго ми їхали? Тоді я не встигла познайомитися з годинником, бо миттю заснула. Може, навіть раніше за тебе. І кожну наступну ніч мені здавалося, що годинник хоче дещо розповісти. Тому тепер я уважно слухаю його цокання». Мама легенько цьомнула Лянку в чоло. Ліве вушко дівчинки, здається, уже знайшло найзатишніше місце на подушці А праве… Праве прислухалося до голосу годинника. Стриманий, неспішний. Він старанно притишував усі свої гвинтики та пружинки, щоб не бути надто дзвінкім. Та мовчати він не міг».
Анна Сапена. Мамині рецепти сну. Заспокійливі казки. – Х.: Ранок, 2024
Щодо спокою – принаймні в душі та, що найголовніше, спокою дитячого – в авторки цієї затишної книжки чимало рецептів для його досягнення. Поради чарівні, і, здавалося б, нескладні, але при цьому важливо точно дотримуватися згаданої рецептури. У «Маминих рецептах сну» Анни Сапени, ілюстрованих Лєною Барді, вона проста й надзвичайно дієва. Ось, наприклад «Рецепт м’якого сну: - 2 жменi погладжувань по головi; - 1 цiле море обiймiв; - 1 гiрський спокiй; - 3 соняшниковi усмiшки; - 5 листочкiв легкостi. Перемiшати чарiвну сумiш поцiлунком у чоло. Споживати теплим одразу пiсля приготування». Що стається після цього? «І наснилося Микиті безкрає море, солоне й тепле, з білою піною. Хвиля підхопила хлопчика й злегка загойдала, наче маленький кораблик. Пливе Микита морем і бачить острови, зелені пальми й високі гори. — На добраніч, Микито! — мовили гори й гучно позіхнули. — Солодких тобі снів! — захитали верхівками пальми. Острів занурився в дивний пісочний сон. Море понесло хлопчика далі. Аж ось пе- ред ним з’явилася повітряна куля. Велика та яскрава, із плетеним кошиком. Клаптик прокотився спинкою та ніжками хлоп- чика й переніс його до кулі. Микита глянув униз і замість моря побачив соняшникові поля, що простяглися до самого обрію. Квіти підняли голівки й усміхнулися своїм насіннячком». Ось такі от маємо подорожі до Країни Сновиландії (є у цій книжці й така оповідка!), а загалом же ця колекція казок містить історії, які рекомендовано читати дітям перед сном. А ще книжка вміє творити справжні дива, якщо щовечора діти отримуватимуть нову сонну страву, приправлену маминими добрими словами, ніжними поцілунками та чарівними подорожами й пригодами. І хтось при цьому вирушить у сонні мандри на улюбленій пухнастій ковдрі, хтось у чашці, а хтось — на однорозі.
Фріда Рамстедт. Мистецтво затишку. – К.: ArtHuss, 2023
Ця книжка – справжня біблія дизайну інтер’єру від гуру домашнього стилю, яка навчила ціле скандинавське покоління мистецтву створення гармонійного будинку. У цій книзі – чудовому новорічному подарунку - авторка розкриває секрети успішного дизайну інтер’єру та стилю, щоб допомогти вам створити дім, який найкраще підходить для вашого простору, смаку та способу життя. Наповнений практичними порадами, основними правилами та секретами майстерності, цей практичний посібник зі стилю та дизайну інтер’єру допоможе вам мислити як професійний дизайнер. Довідник з дизайну інтер’єру навчить вас загальним правилам створення гармонійного життєвого простору. Наприклад, яким є золотий перетин та золота спіраль, правильний розмір журнального столика щодо вашого дивана, оптимальна висота для підвішування освітлювальних приладів та найкращі способи використання «дошки настрою». Все це супроводжується корисними і переконливими ілюстраціями. Використовуйте цей практичний посібник з дизайну інтер’єру, щоб в результаті отримати збалансований, красивий будинок незалежно від того, де ви живете або який ваш особистий стиль.
Ілюстрація: Лєна Барді
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma