Російській уряд витрачає колосальні кошти на поширення деструктивної інформації та створення можливостей для маніпулювання суспільною думкою і впливати на політичні процеси в Україні.
Деструктивний інформаційно вплив в рамках антиукраїнських інформацій операцій Росії розпочато ще з часу оголошення нашою державою незалежності 24 серпня 1991 року. Відтоді і постійно Росія веде широкомасштабні інформаційні компанії проти України, мета яких полягає у встановленні повного контролю над зовнішньо та внутрішньою політикою України і, таким чином, утримання її у сфері свого геополітичного впливу.
Наразі, інформаційний простір України є полігоном випробування найсучасніших форм і методів ведення інформаційної війни. Росія активно використовує світові інтернет-платформи, соціальні мережі для поширення неправдивої, фейкової інформації щоб дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні.
Російська пропагандистка машина намагається внести розкол в українське суспільство, поділити націю та Україну на схід і захід, північ і південь, посіяти ненависть і ворожнечу.
Інтернет-гіганти не бажають прислуховуватись до проблем України, яка стала оплотом європейської безпеки та й загалом всього демократичного світу, у боротьбі з інформаційною агресією Росії та протидіють дезінформації лише частково.
ІТ-гіганти дозволяють ігнорувати виконання положень українського законодавства і на їхніх ресурсах без особливих зусиль можливо знайти матеріали, що виправдовують анексію Росією Автономної республіки Крим та військову агресію Росії проти України, а також пропагандують ідеї «руського міру» і «Новоросії».
Країни Європейсько союзу активно працюють над вдосконаленням нормативної бази пов’язаною з розповсюдження інформації в цифровому просторі.
Так, парламент Німеччини прийняв закон, який зобов’язує соціальні мережі видаляти контент, що містить в собі розпалювання міжнаціональної ворожнечі, наклеп, і будь-який контент, визнаний незаконним в країні. У разі якщо компанії відмовляться дотримуватись закону, влада має право накласти на них штраф у розмірі до 50 млн євро.
Закон зобов’язує великі соціальні мережі видаляти явно незаконний контент протягом 24 годин, якщо ж однозначно не вдається з’ясувати, чи є пост незаконним, компаніям надається тиждень для того, щоб визначити разом з владою, чи повинна вона видалити цей контент.
В умовах гібридної агресії Росії та небажанні Інтернет-гігантів сприяти Україні у протистоянні російській пропагандиській машині спонукає Україну переймати європейську практику.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma