Enigma Enigma

ReaktivEast

2019-10-23 13:36:09 eye-2 2591   — comment 0

Катастрофа MH17 - РФ намагається фальсифікувати докази

Незважаючи на оприлюднені в Нідерландах результати розслідування  катастрофи малайзійського рейсу MH17, який було збито в небі над Донбасом у 2014 році, РФ не залишає спроб їх дискредитації.  З наближенням дати судового слухання у справі MH17 у Нідерландах зростає активність проросійських груп, які у будь-який спосіб намагається перевести звинувачення в катастрофі на Україну. Кремль намагається фальсифікувати докази, дискредитувати висновки міжнародного розслідування, щоб уникнути відповідальності за збиття цивільного літака. Основна тактика Кремля полягає в тому, щоб поставити під сумнів докази, що зібрані слідчими та сфабрикувати альтернативні версії з перекладанням відповідальності, зокрема, на Україну. Для цього наприкінці жовтня в Нідерландах запланований показ документального фільму “MH-17, Call for Justice” (“MH17, Заклик до правосуддя”), спрямований на дискредитацію міжнародного розслідування катастрофи MH17 та покладання вини за неї на українську сторону. 
Характерно, що вперше сюжет був широко поширений російськими ЗМІ у липні п.р., а зараз на афільованому з медіа-холдингом «Газпром-медиа» YouTube-каналі «студії» «Bonanza Media» була оприлюднена його англомовна версія для західно-європейських інформаційних майданчиків. 
Фільм створений в стилістиці радянської пропаганди зразка 1983 року, коли винищувач СРСР збив цивільний літак корейських авіаліній. Створення документального фільму відбувалося в тісній взаємодії з командуванням так званого ДНР. Його автори, маніпулюючи фрагментами свідчень, офіційних заяв та думками експертів, використовуючи відверто фейкові дані, намагались довести «необ`єктивність та заангажованість» розслідування у т.ч. зважаючи на «фальсифікацію» відповідних доказів з українського боку (зокрема, щодо оприлюднених з цього приводу записів переговорів російських бойовиків). 
Вся пропагандистська риторіка сюжету, спрямована на західну аудиторію. Недарма, його продюсером стала громадянка Російської Федерації Яна Єрлашова, екс-кореспондент пропагандистського телеканалу Russia Today, що неодноразово був звинувачений в участі у дезінформаційних кампаніях та акціях впливу в США, Європі та на Близькому Сході. Останні кілька років Єрлашова працює в RT Documentary – підрозділі RT, що виробляє пропагандистські документальні фільми. У 2019 році вона створила інтернет-платформу «Bonanza Media». Основною метою діяльності зазначеної платформи є поширення інформації, яка спростовує офіційну версію розслідування катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17 та поширення російської версії цієї катастрофи. Висвітленню зазначеного питання присвячено увесь обсяг інформації, що поширюється через інтернет-ресурси платформи.
Крім того, для підвищення ступеня довіри до викладених в сюжеті “фактів”, до створення вказаного «медіапроекту» були долучені «незалежні» західні журналісти  - громадянин Нідерландів Макс ван дер Верф та громадянин ФРН Біллі Сікс. Аналіз “журналістської” діяльності залучених до виробництва фейку іноземців навряд чи свідчить про їх незаангажованість. Адже, вказані особи неодноразово відвідували окуповані РФ території України (зокрема ОРДЛО), у т.ч. в порушення встановленого законом порядку. Більш того, Верф разом з оператором каналу RT отримали вільний доступ до місця катастрофи. В той же час,  для забезпечення доступу на окуповану територію України іноземним журналістам потрібно отримати дозвіл з боку так званого Міністерства державної безпеки ДНР, що контролюється Федеральною Службою безпеки РФ. Дозвіл залежить від лояльності журналіста та медіа до псевдореспублік.Навіть представникам ОБСЄ у 2014 році одразу не надали вільного доступу на місце події. А Макс ван дер Верфф спокійно регулярно отримував такий дозвіл. Тобто, його вільне перебування на окупованій території цілком відповідало інтересам офіційної Москви. І не дивно, що і раніше в своїх публікаціях Макс ван дер Верф після збиття рейсу MH17 доклав значних зусиль для розповсюдження версії про те, що Росія не причетна до збиття малазійського літаку. У 2016 році стався виток листування електронною поштою з Донецього новостійної Агенції (Donetsk News Agency (Doni). Оприлюднені листи продемонстрували, що Макс ван дер Верфф проявив ініціативу та запропонував дискредитувати розслідування зі звинувачення причетності Кремля до загибелі рейсу. 
Таким чином, факти вказують на ретельну підготовку та формування РФ єввропейського плацдарму для дискредитації результатів розслідування загибелі рейсу MH17 та впливу з цього приводу як на громадську думку, так і на політичні рішення. Для цього Російська Федерація створила в Європі мережу організацій та агентів впливу з відверто проросійськими поглядами для дискредитації висновків Спільної команди з розслідування (JIT) загибелі літаку. Створення подібних “фейкових” сюжетів це в черговий раз підтверджує.

 
 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma