Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-11-14 10:54:54 eye-2 4000   — comment 0

Казки для дорослих

Чудові казки для дорослих у цій книжці розказують про те, що наше життя буде схоже на майбутнє. Що жодним чином не спростовують веселі наукові теорії. Тож мова у "Майбутньому розуму" Мічіо Кайку (Л.: Літопис) про те, що в найближчі десятиліття ми навчимося форсувати свій інтелект за допомогою генної терапії, ліків та магнітних приладів. Муміє та приковування себе на ніч до батареї для "заземлення" - народні хитрощі часів перебудови - при цьому ніяк не маються на увазі.

А чим же захоплює автор цієї книги, будучи не тільки футурологом, популяризатором науки, але й видатним ученим, одним із творців теорії струн? Все дуже просто: старі казки про головне, які цікавлять сучасну людину – ось основна думка цієї книги. Наприклад, історія про фокусника, який по телевізору заворожував аудиторію магічними трюками не згірш за Кашпіровського. Якось він заявив, що передасть свою думку мільйонам людей по всій країні. Він заплющив очі і сконцентрувався, пояснивши заздалегідь, що назве одного із президентів США. А потім попросив глядачів записати ім'я, що прийшло їм на думку, на листівці і надіслати йому. Наступного тижня він урочисто оголосив про отримання тисяч листівок зі словом "Рузвельт" - тим самим, що він "транслював" в ефір. Зрозуміло, що глузливий автор книжки, який вірив у Супермена в президентському кріслі, немов ядерна Баба Яга був проти, і нічого дивного в результатах трюку не побачив, оскільки у ті роки ім'я Рузвельта було популярне у жителів США, які пережили Велику депресію та Другу світову війну.

Але у що вилилися дитячі переживання автора майбутнього бестселера? Спілкування силою думки з комп'ютером, телекінез, імплантація нових навичок безпосередньо в мозок, відеозапис образів, спогадів і снів, телепатія, аватари і сурогати як помічники людства, екзоскелети, керовані думкою, і штучний інтелект - ось до чого привели його мрії, минаючи казку про фокусника, який дурив мільйони глядачів. Читачів у «Майбутнього розуму» у всьому світі не менше, але тут не шоу, вас не обдурять.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma