Enigma Enigma

Olena Herasimova

2022-01-13 10:46:04 eye-2 3493   — comment 0

Хроніки Дельти. Підсумки +тижневий дайджест (30.12.21-05.01.22)

Четверта хвиля коронавірусу, яка в Україні була спричинена штамом Дельта, добігла до кінця. Офіційно перехворіло майже 1 млн 430 тисяч. І майже 44 тисячі осіб померло. Смертність за офіційними даними з 2.09.21 по 12.01.22 склала 3,07%. Це один з найвищих показників на сьогодні у Європі.

За результатами тестувань Центру громадського здоров'я (позитивні нові ПЦР та антиген тести, зроблені в лабораторних центрах) за цей же період в Україні захворіло 1482 тисячі осіб. Похибка між фактичною кількістю хворих і офіційними даними МОЗ в цілому по Україні склала 3,75%.

Для Києва розбіжності між офіційно оприлюдненими даними і фактичними виявились більш суттєвими.

Офіційно у Києві за весь період четвертої хвилі було зареєстровано 117480 хворих, з них 3047 померло. Фактично за статистикою тестувань в Києві захворіло 181724 осіб. Отже похибка в офіційних даних склала 54,7%. Більше ніж у півтора рази!

Таким чином, прийняття рішення щодо переведення Києва в червону зону, яке було наприкінці жовтня, базувалось на офіційних даних, що відповідали реальним станом на кінець вересня. Затримка у введенні обмежувальних заходів склала щонайменше три тижні і причинила значну кількість додаткових госпіталізацій та смертей, яких можна було уникнути.

Показник смертності в м.Києві є високим, навіть з урахуванням реальної кількості хворих, хоча він і значно нижчий, ніж в Україні в цілому.

Найбільша кількість смертельних випадків під час четвертої хвилі була зафіксована у Дніпропетровській області.

В цілому остання хвиля виявилась більш руйнівною, ніж попередні. Єдина область, в якій загальна кількість померлих була меншою, ніж під час третьої хвилі - Івано-Франківська.

В Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Сумській Херсонській та Черкаській областях загальна кількість померлих під час чертвертої хвилі була більше, ніж сумарно під час двох попередніх.

Всього з вересня 2021 року було госпіталізовано 363590 осіб ( в тому числі 33 тисячі в Дніпропетровській області, 29 тис. в Харківській, 26,5 - у Києві, 22 тис. у Львівській, 20,7 в Одеській та майже 20 тисяч у Донецькій областях.

І наостанок про сьогоднішню тенденцію. Цілком очевидно, що вже декілька днів статистика офіційних даних по захворюваності на прикладі Києва знову, м'яко кажучи, не відповідає дійсності. Так за даними ЦГЗ за останній тиждень  з 6.01 по 12.01  лабораторіями Києва було виявлено 7460 позитивних плр та антиген тестів. У той же час офіційно було оприлюднено дані щодо 5530 нових хворих. Тобто дані занижені на 35%.

За тиждень суттєво зросла кількість позитивних випадків при тестуванні в державних лабораторних центрах.

 

Особливо критичною з рівнем тестування ситуація є у м.Києві, Івано-Франківській, Львівській, Волинській, Харківській та Полтавській областях, де позитивним є практично кожен другий тест.

Рівень тижневих госпіталізацій продовжує залишатись високим у Харківській, Полтавській, Вінницькій, Івано-Франківській, Одеській областях та м.Києві.

 

В цілому, зниженні кількості госпіталізованих хворих припинилось, і в окремих регіонах почалось повільне зростання.

 

Різдвяні свята добігають до кінця. Школярі та студенти повертаються за парти. А з ними приходить нова хвиля під назвою Омікрон.

Розраховувати на відносно низькі показники госпіталізації та смертності (які зараз мають місце зараз серед розвинених країн світу і напряму залежать від кількості вакцинованих осіб) при наднизькому рівні вакцинації в  Україні не доводиться.

 

Різниця між цивілізованим світом і Україною разюча. Немає жодної (!) країни Європи, в якій рівень вакцинації був би нижчий за український.  З чим мудрий нарід і вітаю.

Якщо ви мали терпіння дочитати до кінця - бажаю у новому році здоров'я та відповідальності за себе та своїх близьких.

Бережіть себе.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma