Enigma Enigma

Olena Herasimova

2021-12-22 18:56:31 eye-2 3486   — comment 0

Хроніки Дельти. Тижневий дайджест (16.12-22.12.2021)

За останній тиждень кількість госпіталізацій скоротилась до майже 13 тис. пацієнтів. Це відповідає рівню третьої декади вересня. Якщо порівнювати з осінньою хвилею минулого року, то зараз Україна проходить завершення Дельта-хвилі та знаходиться у найнижчій точці.

Найбільша кількість госпіталізацій - у Харківській, Дніпропетровській областях та м. Києві.


Тиждень тому більшість областей демонструвала суттєве скорочення госпіталізацій і лише Київ показував позитивну динаміку.

На цьому тижні ситуація змінилась. Попри те, що в Києвській, Полтавській, Одеській, Дніпропетровській областях та м. Києві скорочення було досить суттєвим, у близько половини регіонів скорочення практично припинилось. Більше того, вже чотири регіони (Херсонська,Черкаська, Чернігівська та Іванофранківська області) показали збільшення кількості госпіталізацій. Такі різнонаправлені тенденції також вказують на завершення Дельта-хвилі.За рівнем смертності лідером залишається Дніпропетровська область. Далі йдуть з великим відривом м.Київ, Харківська, Запорізька, Полтавська, Львівська та Київська області. Порівняно з попереднім тижнем загальна кількість смертельних випадків від коронавірусу скоротилась на 22%.
Позитивність плр-тестів, зроблених в державних обласних лабораторних центрах порівняно з даними тижневої давнини зменшилась, проте в деяких регіонах продовжує триматись на високому рівні. Особливо це стосується Полтавської області, Києва, Закарпаття,Полтавської, Чернігівської, Харківської, Львівської та Івано-Франківської областей.І наостанок про реальну кількість хворих.

У період підйому хвилі офіційна кількість хворих була заниженою. Зараз ми спостерігаємо зворотній процес. Реальна кількість хворих (за результатами тестувань) є нижчою від офіційно заявленої. Особливо добре це видно на прикладі Києва.

 

Як при таких розбіжностях можна складати прогнози, для мене залишається загадкою.

Бережіть себе і своїх близьких, бо разом з Новим роком до нас постукає у двері і новий штам Омікрон. Враховуючи низький рівень вакцинації, наслідки нової хвилі можуть суттєво відрізннятись від тих, які ми зараз спостерігаємо у Західній Європі. Звісно, не в кращий бік.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma