Enigma Enigma

Olena Herasimova

2022-01-02 17:24:43 eye-2 3489   — comment 0

Хроніки Дельти. Тижневий дайджест (23.12-29.12.2021)

Вже сьогодні можна сказати, що четверта хвиля, що викликана штамом Дельта, добігає до свого логічного завершення.

Так само видно, що порівняно з попереднім роком вона завершується приблизно на місяць раніше. Отже, так само раніше слід очікувати нову хвилю, що може почати свій старт вже у другій половині січня, а не у лютому (згідно прогнозів МОЗ).

За минулий тиждень лідерами з госпіталізацій залишаються Харківська, Дніпропетровська області та м.Київ.

 

 

 

За тиждень рівень госпіталізацій знизився у всіх регіонах України.

За рівнем смертності лідером є Запорізька область. На друге місце вийшла Полтавська, випередивши Дніпропетровську, Харківську області та м. Київ. Це дає підстави припустити, що офіційна кількість хворих в цьому регіоні є суттєво заниженою.

 Я вже неодноразово змушена була звертати увагу, що під час зростання цієї хвилі статистика нових випадків у м.Києві, яку оприлюднювало Міністерство, була суттєво заниженою. Це спричинило несвоєчасне введення карантинних заходів, запізнившись щонайменше на три тижні.

Зараз маємо протилежну картину: реальна кількість хворих є значно нижчою, оскільки дописуються невраховані "зайві" випадки, що накопичились під час росту захворюваності. На сьогодні розбіжність між офіційними даними, що оприлюднює МОЗ, та офіційними даними, що базуються на щоденних звітах по тестуванню Центру громадського здоров'я, у період з 22.09.21 по 02.01.22 для Києва складає більше 60 тисяч! Отже, ми і далі будемо свідками некоректної подачі офіційних даних.

Позитивність ПЛР-тестування є задовільною (менше 10%) лише в декількох регіонах. В Закарпатті, Харківській, Полтавській та Чернігівській областях рівень тестування в державних лабораторних центрах залишаєтсья недостатнім.

 

І наприкінці дайджесту торкнусь рівня вакцинації. Нас обігнали ВСІ країни Східної Європи. Нас наздоганяє ПАР, звідки походить штам Омікрон. Думаю, що за один-два тижні південноафриканці нас перевершать. Менший рівень вакцинації лише у Вірменії та відсталих країнах Африки.Дельта зробила новорічний подарунок українцям, поступово залишаючи нашу територію. Підсумки дії індійського штаму (смертність та госпталізації) можна буде зробити за два тижні. Маємо невелику паузу перед новою хвилею. Враховуючи наднизький рівень вакцинації, її наслідки для України можуть бути більш руйнівними, ніж в цивілізованому світі.

Бережіть себе і близьких у новому році.

Death to 2021 and Death to Delta :))

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma