Enigma Enigma

Olena Herasimova

2021-12-16 15:57:03 eye-2 3482   — comment 0

Хроніки Дельти. Тижневий дайджест (9.12-15.12.2021)

За останній тиждень в Україні було госпіталізовано 14693 особи.

Відмінність цієї хвилі коронавірусу від попередньої в тому, що швидкість заповнення ліжок на висхідній частині хвилі була вищою (для точки в 15 тисяч госпітанлізацій 5 тижнів проти 6 в минулій хвилі. А швидкість зменшення госпіталізацій навпаки є нижчою (6 тижнів проти 5 у попередній хвилі відносно максимального значення). І це офіційно ще не був Омікрон.

Лідерами з госпіталізацій залишаються Дніпропетровська, Харківська області та м.Київ.


Порівняно з попереднім тижнем у більшості регіонів відбулось скорочення кількості госпіталізованих. Найбільше скорочення - у Рівненьській, Кіровоградській, Запорізькій та Херсонській областях.

Винятком є Київ, в якому динаміка, на жаль, є позитивною. Складається враження, що столиця вже досягла завершення хвилі раніше за інші регіони і надалі цілком можливе нове зростання, яке відбудеться не в кінці лютого (за прогнозами МОЗ), а в другій декаді січня.За рівнем смертності на цьому тижні сумнівне лідерство залишається за Дніпропетровською, Харківською, Донецькою та Запорізькою областями, по яких ця хвиля вдарила найбільше.Станом на 16.12.2021 більшість регіонів за кількістю померлих перевищили показники двох попередніх хвиль (крім Закарпатської, Івано-Франківської областей та м. Києва). Проте до кінця завершення хвилі, що співпаде з закінченням року, Київ, скоріш за все, свій рекорд оновить.

Позитивність проведених у державних лабораторних центрах плр-тестів порівняно з попереднім тижнем дещо знизилась і складає 22.8% в цілому по Україні. Львівська, Полтавська, Закарпатська та Харківська області можуть мати( і скоріш за все мають) занижену офіційнустатистику захворювань.Тим часом, кількість вакцинованих осіб в Україні залишається критично малою.В співставленні з країнами Центральної, Східної та Південної Європи (не говорячи вже про розвинені країни ЄС та світу), країнами Прикаспійського та Кавказького регіонів не важко побачити, що Україна в цьому переліку країн пасе задніх. Вона трошки випереджає ПАР, з якої якраз і посунув до Європи новий штам Омікрон, Грузію та Вірменію.

За такого низького рівня вакцинованих всі заходи Уряду стосовно обмежень невакцинованих у відвідуванні розважальних закладів, спортзалів тощо не будуть мати сенсу, якщо 2/3 умовної української родини є невакцинованими (причому в більшості випадків це є літні люди).

Бережіть себе і будьте відповідальними до тих, хто поруч з вами.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma