Enigma Enigma

Олексій Роговик

2022-06-19 10:23:45 eye-2 330   — comment 0

Хроніки головних висновків під час війни РФ проти України (6-19 червня 2022 року)

рф за нафту і газ у 2022 році отримає 285 млрд $ на війну. Попри санкції. Альтернатива в Заходу є, але чи буде політична воля?

 

Разом з Джонсоном у парламенті Великобританії встояв і його курс на послідовну та потужну воєнно-економічну підтримку України!

 

На початку великого російського вторгнення деякі на Заході думали: "блін, як шкода, але Україна певно впаде і ми не в силах встигнути це зупинити", або "прикро, що Україна впаде, але зате не треба буде витрачатись на зброю і санкції, якось то все замнемо, знайдемо якусь геополітичну формулу".

Через декілька тижнів героїчного спротиву України думки змінились: "ого, та вони ж вистояли і ще й дають рф тягла. Ми ввели непогані санкції, але треба починати давати серйознішу зброю і вводити нові санкції, щоб не втратити обличчя, авторитет і не стала очевидною наша часткова бездіяльність".

Ще через декілька тижнів: "можна руками України стратегічно ослабити рф і це не факт, що дорого нам коштуватиме. Даємо обмежені партії зброї для оборони і стримування та поглянемо. Може досить ефективно вийти, а потім диктувати умови".

Ще через декілька тижнів: "Щось не все гладко проходить. Щоб зберегти економіку та військовий потенціал України потрібно значно більше зброї та санкцій. А якщо ми так багато витратимо, а Україна переможе, то вона стане незалежнішою і сильнішою. А в рф у разі поразки невідомо що почнеться. А в рф ще ядерна зброя і ще невідомо що ще їм в голові стрільне. Економічні та політичні дилеми, але поки допомагаємо, спостерігаємо".

Ще через декілька тижнів: "Треба щось думати. Ціни на енергоносії і продовольство ростуть. Витрати на допомогу Україні потрібні значно більші і стає дуже помітно що ми не робимо все, що треба. Подальші санкції для нас надто болючі, а без них рф не зупинити. Ще й рейтинги падають, а вибори не за горами. Певно пора вертатись до варіанту з переговорами і компромісом десь посередині. Але ж Україна і Зеленський не підуть зараз на компроміси. Що ж робити?".

Далі буде.

 

Агресор і окупант рф... з однією з співучасниць крадіжок українського зерна Туреччиною... за спиною України і без її участі... щось там домовляється про наше зерно, розмінування нашого порту, що створює ризик захоплення ворогом Одеси. Неймовірні історії.

 

Україну схиляють до поступок? А ці європейці публічно готові здавати власні міста чи долі суверенітету у випадку чого?

 

ЗСУ знищили вже +1000 ракетних систем рф (артилерії, реактивних систем залпового вогню, ППО)! Слава Україні!

 

Цікаво чи думав хтось викрасти докази хвороби путіна у рамках спецоперації "Какулька" і яку заробітню плату отримує цей "чиновник фекалій".

«Журналісти твердять, що російського президента володимира путіна за кордоном супроводжує співробітник президентської охорони, який збирає його сечу й екскременти в убиральнях до валізи та забирає з собою до росії. Це роблять задля того, аби ніхто не міг зібрати зразки з випорожнень російського президента й дізнатися про стан його здоров’я».

 

Україна вже публічно позначила, що нам потрібно для того, щоб захиститись від великого російського вторгнення. Ми вже втомились дякувати за надану допомогу, але потім додавати, що зброя йде надто повільно, не в необхідних кількостях та не завжди та, яку найбільше потребуємо. Україна має мати змогу не лише важко знищувати ворога у оборонних боях терплячи перевагу ворога у артилерії, а й контратакувати. Заходу давно пора прощатись з бюрократією та хибними страхами, що дозволяють росіянам вбивати сотні українців на день.

На цей меседж мають, перш за все, відреагувати неворожі гаранти Будапештського меморандуму, які були зобов’язані захистити Україну поставками важкої зброї та санкціями ще до вторгнення, а не лише попередженнями та неважкою зброєю. Також реагувати мають і ті, хто досі вважає себе справжніми союзниками. З Німеччиною, Швейцарією та Ізраїлем, що блокують постачання нам зброї не лише з власної, але й з інших держав вже все зрозуміло. Але історично високі ціни на бензин у США, електоральні проекції на вибори чи блефуваті ядерні погрози рф не мають зменшувати обсяг військової допомоги від тих, хто здатен бути на правильній стороні історії. Дійте, коаліція Рамштайну, якщо дійсно хочете зупинити неогітлера та не допустити наступних війн.

 

рф напряму погрожує члену НАТО ядерним ударом. Бо навіть не чинний чиновник позначив, що ключові держави світу не виконали Будапештський меморандум, не зробили належного ані щодо окупації Криму і Донбасу, ані з 24 лютого. А взамін за це відібрали справжні, а не паперові гарантії безпеки у вигляді української ядерної зброї, а також інших таких необхідних сьогодні озброєнь.

То чи достатньо НАТО робить, щоб захистити не лише Україну, але й чи зробить, щоб захистити у випадку чого Польщу та інших? Цим питанням задаються і інші держави Східної Європи і Балтії, які так активно підтримують Україну і не відвернуться від нас, бо розуміють загрози для себе. Саме тому президент Литви застерігає від торгівлі санкціями з рф; президент Польщі вважає переговори з рф такими ж марними як з гітлером; глава МЗС Чехії критикує Макрона за його заяви про «збереження обличчя путіна»; а глава МЗС Латвії бажає рф поразки. Місяців такої великої війни більш ніж достатньо, щоб прокинутись, усвідомити і почати діяти.

 

Німеччина з 24 лютого поставила Україна оборонної зброї на 350 млн євро, за що ми дякуємо. Але, по-перше, чи хтось рахував яка вартість зброї, яку шольц пообіцяв, але так і не поставив відверто саботуючи та відтягуючи процеси? Німецькі Marder можуть бути негайно доставлені, але уряд ФРН мовчить.

По-друге, а хтось рахував яка вартість зброї, яку шольц заблокував як допомогу з інших держав? Лише з свіжих новин – це блокування 40 німецьких танків Leopard з Іспанії.

По-третє, окрім того, шольц блокує танкову компенсацію таким державам як Польща, що демотивує інших постачати техніку Україні, до прикладу, Грецію. Тому виникає питання: навіщо шольц сприяє путіну на полі бою?

 

Виявилось, що Німеччині мало за 100 днів перевести 12 мільярдів євро до російського бюджету війни лише за енергоносії. Це є другим показником після 13 мільярдів Китаю, псевдогаранта безпеки України згідно Будапештського меморандуму.

Німці ще й попри ніби-то введені санкції змогли у січні-квітні 2022 року на 60% наростити російський імпорт, що є +6 млрд євро до бюджету рф. Також вони наростили двосторонній товарообіг з агресором на 20%. То від чого ніби-то втомились і страждають економічно у Німеччині? І чи не є ці цифри в купі з саботажем збройної допомоги Україні приводами в дечому підозрювати шольца?

 

Попри і деякі наші недоопрацювання, але гаранти Будапештського меморандуму та просто ті хто мав вести себе як союзники… не закрили небо; не дали і навіть не обіцяли необхідної зброї яку ми просили ще у 2021 році; не ввели превентивні санкції і не налякали введенням потужних санкцій у випадку агресії… і паралельно давали нам дні чи тижні, пропонували евакуацію керівництва та вели переговори із натяком на дипломатично-мінське врегулювання. Але у всьому в деяких винна чомусь Україна, яка здебільшого власними силами відбила початковий штурм і зірвала стратегічні плани другої армії світу; яка місяцями воює проти широкомасштабного вторгнення за весь Захід і чомусь ще має випрошувати чергові партії зброї чи чергові серії санкцій; яка 8 років воює.

 

Партії колаборантів мураєва, сальдо та стремоусова заборонені судом! Давно необхідна "політична різня" проросійських сил триває!

 

Лідери Італії, Франції та Німеччини в Україні. І звичайно ж рф організовує для них повітряну тривогу. А напередодні рф скоротила на 60% постачання газу ФРН та на 15% до Італії. Цей тиск на держави та ціни знак того, що очікуються добрі для нас новини?

 

Дуже добре, що Захід продовжує постачання і нарощує допомогу певних типів зброї та підживлює наші оборонні можливості. Але темпи і обсяги постачання недостатні для нашого великого контрнаступу з мінімізацією втрат і створюються умови до ненав’язливого поки спрямування нас до варіантів замороження війни чи дипломатичних компромісів "десь по середині".

Але є але. Україну, її армію, народ і владу дуже складно примусити до поступок. Україна ще довго здатна опиратись і навіть контрнаступати без належної допомоги, але, на жаль, з значно більшими людськими і економічними втратами. Те що у старій Європі не зацікавлені у сильній Україні і у нашій перемозі вже зрозуміло, те що Східна Європа за нас до кінця теж зрозуміло, а незрозуміла лише половинчаста позиція США, яка, маю надію, все ж зміниться.

Отже, у пакеті Рамштайну-3: По-перше, допомога від США на 1 мільярд $, а саме 18 гаубиць, 36 тисяч артснарядів, 18 тактичних автомобілів, додаткові снаряди для HIMARS, 4 автомобілі для ремонту техніки, 2 системи берегової охорони з ракетами Harpoon, 1 тис захищених радіостанцій, тисячі оптичних пристроїв включно з приладами нічного бачення. РСЗВ HIMARS від США разом з боєприпасами будуть доставлені до кінця червня. Повідомляється, що Україна отримає 10 пускових установок РСЗВ від різних держав НАТО з боєкомплектом 100 ракет на бойову машину. Ще 225 млн $ США надають на гуманітарну допомогу Україні.

По-друге, Словаччина дасть Україні 4 вертольоти МІ-17, 1 гелікоптер МІ-2, боєприпаси до Градів, а Канада, Польща та Нідерланди артилерію. Канада дасть 10 замінних стволів для гаубиць М777. США уточнили, що мова йде загалом про 300-400 артстволів. Німеччина у серпні-вересні дасть 3 РСЗВ MARS.

 

Той рідкісний день, коли можна з задоволенням хвалити за заяви та рішення одночасно і Макрона, і Шольца, і Драгі. Гарний візит. Завжди б так. Хтось провів гарну дипломатичну роботу.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma