Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-12-10 09:39:14 eye-2 3985   — comment 0

Книжки під ялинку

Кажуть, свято наближається, і подбати про подарунки, які порадують рідних і близьких, варто вже зараз. І не секрет, що іноді саме книжки з їхніми чудовими і цікавими історіями допоможуть створити романтичний настрій і насолодитися святковою атмосферою.

Дженнi Колґан. Різдво в «Капкейк-кафе». – К.: Рідна мова, 2021

 

До дилогії «Капкейк-кафе» входять романи «До зустрічі в "Капкейк-кафе"» і «Різдво в "Капкейк-кафе"», і відгукам відомих авторів про них цілком можна вірити. «Суцільна насолода від початку до кінця»,- зауважує Софі Кінселла. «Неймовірне частування», - додає Джоджо Мойєс. За сюжетом, Іссі Рендал, жвава засновниця пекарні «Капкейк-кафе», знайшла кохання і, здавалося б, тепер усі прикрощі позаду. Наближається Різдво — час чудес, теплих обіймів і гарячих напоїв. Однак її колежанки Перл і Керолайн не надто радіють святам, а коханий Остін раптом їде у відрядження до Нью-Йорка, й Іссі стикається зі справжнім випробуванням — стосунками на відстані… «Цього морозного грудня Іссі використає всі свої запаси мужності, оптимізму й кориці, щоб друзі та рідні якнайкраще зустріли Різдво! Іссі стояла по вуха обмурзана в марципан, аж раптом задзеленчав телефон. Вона знала, хто це, іноді так трапляється, що ти просто знаєш. Деякі дзвінки дзеленчать інакше за решту. Тієї миті вона саме думала про Остіна. «Здатність співчувати ⸺ справді неймовірна річ», ⸺ думала Іссі. Вона ніколи не повірила б, що колись сидітиме і слухатиме дівчину, котра жалітиметься, як несправедливо, що в Остіна нема до неї, бідолашної, почуттів. ⸺ Ти бачила мене, ти знала про мене, ⸺ голосила Келлі-Лі, і сльози котилися по її гарненькому кирпатому носику. ⸺ Але ти іноземка, тож я вирішила, що тобі байдуже. Розумієш, про що я? ⸺  Ні, ⸺  відказала Іссі. ⸺  Ви ж з Європи! Всім відомо, що у вас там по шість партнерів. ⸺  Це всі так справді думають?!

О.Косенко. Крепостная 3. Желанная любовь. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021

 

Героїня цього роману Катерина вродлива, розумна, була волею своєї хрещеної матері вихована як панночка благородних кровей. Але для всього світу вона лише чужа власність, кріпачка найбагатшого поміщика в Ніжині. Свого часу випадкова зустріч із палким і шляхетним дворянином стала для дівчини найщасливішою подією у житті. До того вона була річчю, і нею розпоряджалися, як хотіли: продавали, викуповували, дарували та повертали назад. Вона втратила коханого та ледь не померла від рук жорстокої суперниці. На неї чекала доля занепалої жінки та неминуча загибель, але доля розпорядилася інакше. Тож кріпачка Катерина Вербицька стала вільною. Вона наречена молодого поміщика Андрія Жадана. Того самого, що колись сам викупив себе з кріпаків. Молоді закохані чекали щастя та спокою. Але весільна церемонія обернулася бідою. Невідомий вершник поранив Андрія і встиг зникнути. Катерину знову чекають тяжкі випробування... «— В чем она виновата? — настаивал Стефан. Нотариус недовольно скривился, но все же решил пояснить:  — Эта дама, называющая себя госпожой Жадан, на самом деле Катерина Вербицкая — крепостная девка из поместья Петра Ивановича Червинского. — Какой вздор! Я вольная! — крикнула Катя. — Тогда пожалуйте вольную грамоту, — спокойно потребо­вал нотариус. — Документ, подтверждающий ваши слова. — Бумаги… они не при мне. — Катя лихорадочно соображала. — Они хранятся у нашего поверенного, господина Лебедева.  — Значит, придется отправиться к нему, — подал голос начальник жандармерии».

Надійка Гербіш, Ярослав Грицак. Велика різдвяна книжка. – К.: Портал, 2021

 

Знайомлячись з цієї унікальною книжкою, згадуєш, що Різдво — свято з особливою атмосферою надії та дива. Наприклад, в історії чимало зворушливих прикладів, як-от перемир'я під час Другої світової, коли по обидва боки фронту звучала та сама колядка. Цього разу голоси двох авторів переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Історичні факти, роздуми про народження Бога, традиційні та комерційні символи, Різдво в маскультурі — мозаїка тем, що витворює особливе різдвяне співзвуччя. «Що і звідки ми знаємо про Різдво?», «Різдвяні поштівки», «Тварини на Різдво», «Тварини на Різдво», «Різдво в СРСР», «Різдвяні історії за Сталіна» і навіть «The Beatles» і Різдво» - ось назви далеко не всіх розділів цієї книжки. Також унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту: друкована книжка і детальний бекґраунд за QR-кодом

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma