Enigma Enigma

Roman Burko

2019-11-05 16:23:22 eye-2 3681   — comment 0

Коли лагідна стимуляція "напалмом" заповнює прогалини в безпекових питаннях

Вчора волонтери міжнародної спільноти InformNapalm видали факт-чекінгову статтю "МЗС України знову не реагує на вторгнення російських гумконвоїв на Донбас". Цей матеріал поширили більше 3800 людей у Facebook і це стало каталізатором черегової заяви від речниці МЗС Катерини Зеленко у твіттері нібито: "Жоден протиправний крок з боку РФ не залишається без реагування з боку МЗС". Насправді ситуація критична, бо лише за жовтень російські окупаційні війська спрямували в ОРДЛО 3 конвої, які нелегально перетинали український кордон. І ці дії так і залишились би без реакції та ноти від МЗС, якби не увага волонтерів. 

Після лагідної стимуляції напалмом МЗС прозріло і таки вичавило репліку про вторгнення "гумконвоїв".

На 6-му році війни та визвольних змагань волонтери міжнародної спільноти InformNapalm змушені все частіше звертати увагу на прогалини та провали державних інституцій України у безпекових питаннях.  Ми всі разом виконуємо функції наглядачів та не дозволяємо остаточно зливати національні інтереси держави.

 

Спільнота InformNapalm встигає не тільки виявляти нових російських солдат на Донбасі та в Криму, фіксувати і публікувати їх дані, але і викриває приховані кроки української влади в бік капітуляції. За останні місяці волонтери:

1. вирахували, як прес-служба ООС щотижнево занижувала кількість обстрілів з боку окупантів, готуючись до політичних капітуляційних кроків влади. Проте, ми змусили скоротити їх заниження обстрілів і вони у своїх даних хоча б наблизитись до "сліпих ОБСЄ". 

2. порахували, що прес-служба МО України на 30 діб вперше за весь період війни припиняла мовлення англійською мовою. Це дивно для країни яка веде війну і раніше намагалась інформувати світову спільноту про агресію РФ. Після нашої статті публікації англійською мовою знову почали виходити. 

3. тепер разом з вами ми змушуємо МЗС прозрівати і реагувати нотою, а не замовчувати факти вторгнення російських конвоїв. Також ми викриваємо маніпулятивні заяви міністра Пристайка щодо обстрілів на Донбасі, які він надавав німецьким ЗМІ. 

Нам зовсім не подобається, що на 6-му році визвольних змагань нам доводиться пильнувати, щоб офіційні державні установи виконували свою роботу і не здавали інтереси держави в безпекових питаннях. Ми б хотіли, як і раніше, бачити в державі надійних союзників, а не запроданців, готових на "мир" на умовах агресора. 

 Хай нас називають "войовничою меншістю", але разом ми лупаємо цю скелю і зсуваємо гори. Своєю інформаційною волонтерською працею ми заповнюємо прогалини держави в безпекових питаннях. Разом переможемо.

P.S: Нагадуємо, що кожний може підтримати діяльність InformNapalm і додати дрова в спільне полум'я на цій сторінці: https://www.patreon.com/informnapalm

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma