Enigma Enigma

Марко Василів

2024-04-17 15:15:52 eye-2 3493   — comment 0

Колір позаземного життя - фіолетовий

Зелений — це колір, який ми найбільше асоціюємо з поверхневим життям на Землі, де умови сприяли еволюції організмів, які здійснюють фотосинтез, що виробляє кисень, використовуючи зелений пігмент хлорофілу.

Але планета, схожа на Землю, що обертається навколо іншої зірки, може виглядати зовсім інакше, потенційно вкрита бактеріями, які отримують мало або взагалі не отримують видимого світла чи кисню, як у деяких середовищах на Землі. І замість цього використовують невидиме інфрачервоне випромінювання для живлення фотосинтезу.

Замість зеленого багато таких бактерій на Землі містять фіолетові пігменти, і фіолетові світи, в яких вони домінують, створюватимуть характерний «світлий відбиток», який можна виявити наземними та космічними телескопами нового покоління, повідомляють учені Корнелла в новому дослідженні.

Читайте також: Seti: чому позаземний розум, швидше за все, штучний, ніж біологічний

«Фіолетові бактерії можуть процвітати в широкому діапазоні умов, що робить їх одним із головних претендентів на життя, яке може домінувати в різноманітних світах», — сказала Лігія Фонсека Коельо, науковий співробітник Інституту Карла Сагана (CSI) і перший автор книги «Фіолетовий — це новий зелений: біопігменти та спектри земноподібних фіолетових світів», опублікований у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше ТУТ

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma