Але планета, схожа на Землю, що обертається навколо іншої зірки, може виглядати зовсім інакше, потенційно вкрита бактеріями, які отримують мало або взагалі не отримують видимого світла чи кисню, як у деяких середовищах на Землі. І замість цього використовують невидиме інфрачервоне випромінювання для живлення фотосинтезу.
Замість зеленого багато таких бактерій на Землі містять фіолетові пігменти, і фіолетові світи, в яких вони домінують, створюватимуть характерний «світлий відбиток», який можна виявити наземними та космічними телескопами нового покоління, повідомляють учені Корнелла в новому дослідженні.
Читайте також: Seti: чому позаземний розум, швидше за все, штучний, ніж біологічний
«Фіолетові бактерії можуть процвітати в широкому діапазоні умов, що робить їх одним із головних претендентів на життя, яке може домінувати в різноманітних світах», — сказала Лігія Фонсека Коельо, науковий співробітник Інституту Карла Сагана (CSI) і перший автор книги «Фіолетовий — це новий зелений: біопігменти та спектри земноподібних фіолетових світів», опублікований у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma