Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-12-11 09:54:51 eye-2 3352   — comment 0

Коломойський нелегально майнить крипту на Запорізькому заводі феросплавів (Відео)

Головний союзник Зеленського, олігарх Коломойський закупив обладнання на 743 мільйони, та майнить криптовалюту на території Запорізького заводу феросплавів, використовуючи пільгові тарифи на електрику, які йому забезпечив Зеленський.

З лютого 2021 року завод придбав спеціальне обладнання, яке використовується для майнінгу криптовалюти. Обладнання було доставлене з Грузії, де олігарх через компанію Georgian Manganese з 2017 року за $50 млн облаштував майнінгову ферму, повідомляють "Схеми".

На початку року Georgian Manganese відвантажила в Україну близько 2,6 тис. блоків спеціального обладнання для майнінгу фірми Bitfury загальною вартістю $6 млн. Також у Запоріжжя було доставлено 12,5 тис. блоків обробки інформації та стільки ж блоків живлення фірми Bitmain за 6 мільйонів доларів. За весь період 2021 року до заводу було доставлено обладнання для видобутку BTC на суму 743 млн грн.

Перед цим у грудні 2020-го ТОВ "Юнайтед Енерджі", яке також пов'язують із Коломойським, придбало у підрозділу "Енергоатома" компанії "Енергоатом-трейдинг" великий обсяг електроенергії. Повідомляється, що більша її частина куплена зі знижкою – за заявленої вартості 1,4 грн за кіловат компанія заплатила 1,15 грн. Таким чином, "Енергоатом" міг недоотримати майже 3 млрд. грн.  Навряд чи, ми знайдемо у законі положення про те що, для майнінгу Коломойським біткоїна він має право використовувати електроенергію за пільговим тарифам, цільова закупка, згідно закону, здійснюється зовсім для інших цілей, і це зобов'язання покупця. І це вже кримінальне порушення. При цьому, Коломойський та його посіпаки продовжують брехати, що не використовують електрику по пільговим цінам для майнингу біткоїна. 

За словами тимчасового виконувача обов'язків президента "Енергоатому" Петра Котіна, під час аукціону "було зроблено так, як треба було зробити", що дало привід фахівцям з НАБУ розпочати розслідування.Цікаво, чого СБУ Баканова так браво рапортує нам про "викриття майнеров які крадуть електроенергію" і при цьому "не бачать" перед носом крадія Коломойського, що вкрав електроенергії на мільярди гривень? Питання, звісно, риторичне....

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma