Enigma Enigma

Ukrainian Military Honour

2019-12-25 12:42:58 eye-2 3487   — comment 0

Косар!

В ніч з 25 на 26 грудня 1929 року на хуторі Балка між селами Княжичі і Музичі, неподалік Боярки на Київщині чекістами був взятий у полон сотник Армії УНР, останній повстанський отаман Київщини Пилип Васильович Драник на псевдо “Косар”. Під час спроби його захопити, повстанець дав російським карателям бій. Потім під час обшуку у нього забрали два револьвери і три бомби, які він не встиг використати. Під час арешту йому було 34 роки.

А тепер на хвилинку уявіть собі. Пилип Драник - учасник Першої світової війни. Пізніше боровся за Незалежність України у лавах Армії УНР, у складі Чорноморського Коша і Шостої Січової стрілецької дивізії. З 1920 році у підпіллі. Працював на розвідку Армії УНР на окупованій більшовиками території України, начальник 10-го Повстанського району напередодні Другого зимового походу у 1921 році.
Навіть після поразки української армії і окупації України, він не пішов на інтернування разом зі своїм військом до Польщі, не втік на піч додому, не намагався легалізуватися в окупованій Україні. Він 12 років боровся за Незалежність України! 

Наостанок один лише факт, після його арешту- його доправили на станцію Боярка, щоб під конвоєм на потязі відвезти до київського ОГПУ на допит. На станції він спробував вчинити опір і втекти. Відчайдушний і мужній був чоловік. Боровся до кінця! Звучить, як сценарій бойовика? А це було насправді, лише якихось 89 років тому. 

Пилип був обдарованим художником і напередодні Першої світової війни вчився у київській школі живопису Владислава Галімського. На жаль талановитий художник змушений був стати воїном і боротися з окупантами. Російсько-більшовицькі окупанти стратили Пилипа Драника 7 квітня 1930 року. 
Вічна слава і вічна пам'ять герою! 

На фото, ймовірно 1905 року, Пилип Васильович Драник, уродженець села Княжичі на Київщині.
Фото розшукали у його рідному селі Княжичах, тепер Києво-Святошинського району письменник Роман Коваль і дослідник Владислав Карпенко.

(С) Андрій Ковальов
____________________

#UMH_УНР #Нація_воїнів

Невідомі факти про українську військову звитягу:
Telegram: https://t.me/militaryhonor
FB: https://www.facebook.com/Ukrainian-military-honour-286315058902407/
Instagram: http://instagram.com/ukrainian.military.honour
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDYHoZJCSTPqwSPxpV9jftQ

Картка допомоги для UMH:
4149 6293 1147 5602 (Ольга Стульківська)

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma