Enigma Enigma

Милана Скадовская

2020-06-03 14:25:51 eye-2 2492   — comment 0

Ковід-фонд контролюватимуть за допомогою проведення аудиту Держаудитслужбою

В Україні на сьогоднішній день витрачено близько 30 млрд гривень із Фонду боротьби з коронавірусом, бюджет якого становить 65 млрд гривень.

Про це 1 червня в своєму інтерв'ю повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

«Із 65 млрд гривень на сьогодні ухвалено рішень на 27 млрд на безповоротній основі. На поворотній - приблизно 1,3 млрд гривень», – заявив глава Мінфіну.

Марченко також зазначив, що у МВФ були стурбовані тим, як будуть витрачатися гроші з Фонду боротьби COVID-19, зважаючи на кризу і спрощені процедури держзакупівель. Тому, щоб виключити можливі зловживання, Мінфін і МВФ домовилися, що витрати Фонду контролюватимуть за допомогою проведення аудиту Держаудитслужбою.

 «Ми вже зробили кілька кроків для того, щоб показати прозорість. З ініціативи Мінфіну ухвалили постанову Кабміну, яка розкриває бенефіціарних власників щодо закупівель фонду під COVID-19. Думаю, ми і далі будемо впроваджувати такого роду елементи. Але на даному етапі це не має перешкодити закупівлі засобів захисту. Тобто, якщо аудит потенційно може зупинити закупівлі масок, халатів і тому подібного, то спочатку потрібно провести закупівлі, а після починати аудит.», – зазначив Марченко.

У МВФ погодилися на варіант проведення аудиту Держаудитслужбою. МінФін зобов'язався розкрити інформацію до кінцевих бенефіціарів і власників кожної закупівлі.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma