Enigma Enigma

Володимир Левицький

2021-08-20 14:39:13 eye-2 3508   — comment 3

Кримська платформа -шлях до незалежності Криму

В установчому саміті Кримської платформі, який відбудеться у Києві 23 серпня, візьмуть участь 44 держави. 14 з них будуть представлені на рівні президентів та голів урядів, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Серед стратегічних партнерів України відмовився надіслати представників Азербайджан, який має гарні стосунки з Україною. Що стало одним з головних розчарувань для Києва.

Фактично, цей проект реалізовується з ініціативи Президента України В. Зеленського та буде першим майданчиком, який щодня генерувати ідеї, приймати рішення для того щоб повернути АР «Крим».

Більшість російських ЗМІ негативно відрегували на українську ініціативу, та розпочали інформаційну кампанію по дескридитації проекту.

За задумом Києва, Кримська платформа діятиме постійно, аж до повернення Криму до складу України. Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова називає платформу "консультативно-комунікаційним механізмом" за участі дипломатів, політиків, громадських активістів.

Ініціатори також вважають, що учасники Кримської платформи мають змусити Росію сісти за стіл переговорів для обговорення мирного процесу деокупації.

Еміне Джапарова каже про п'ять пріоритетних напрямів України на цьому шляху:

  1. консолідація міжнародної політики невизнання будь-якої зміни статусу Криму;
  2. посилення санкцій проти Росії;
  3. захист прав людини і міжнародного гуманітарного права, відновлення прав корінного кримськотатарського народу;
  4. безпека в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами;
  5. подолання екологічних та економічних наслідків окупації.

Окрім того, ініціатори кажуть про особливу увагу питанню кримських політв'язнів на "окупованому півострові".

Вказаний проект є необхідним як для Криму та України так і для Світового суспільства задля досягненн миру у Світі та гарантування безпеки країнам, які дотримуються міжнародних угод.

Україна втратила від російської анексії Криму 135 млрд доларів. Це складає три чверті всього українського ВВП за останній перед анексією 2013 рік. І це лише мінімальна доведена оцінка втрат.

Такими є висновки дослідження, яке зробив Центр економічної стратегії на замовлення постійного представництва президента в Криму і за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

І автори дослідження, і замовники сподіваються, що ці оцінки стануть в пригоді тоді, коли Україна поверне Крим. А також дасть додаткові аргументи для позовів проти Росії, що вже розглядають міжнародні суди.

 

КРИМ- це Україна!!! Путін - ОКУПАНТ!!!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma