Enigma Enigma

Богдан

2022-01-13 09:55:40 eye-2 3965   — comment 7

Квантовий перехід

 «...слід побачити за спонтанністю цілей

                                                                          логіку історичного процесу.»

                                                                                                                         Кант

 

 

Історія пишеться щосекунди. Кожної миті на планеті Земля відбувається якась подія, можливо й не помітна з першого погляду, але саме вона може стати каталізатором глобального перевороту.

 

Як приклад – це розвал такого потужного колоса, як СССР. Серед багатьох причин розвалу політики і науковці часто забувають назвати одну, але чи не найвагомішу причину – це гласність.

 

Серед багатьох античних міфів є один знаковий – це міф про Геркулеса, який поглянув в очі Правді і йому стало страшно. Дуже страшно.

 

Так от, у восьмидесятих роках двадцятого століття, коли Політбюро ЦК КПСС успішно провалило всі спроби реформувати деградуючий СССР, над країною нависло марево голоду. Вже вводилися продуктові картки, а полиці магазинів сяяли порожнечею. Врятувати ситуацію, на думку тогочасних керманичів, могла тимчасова політика НЕПу, щось на кшталт економічної політики на зорі становлення Країни Рад. Те, що ця економічна політика буде тимчасовою, якось і не приховувалося. Тимчасовість навіть звучала у назві – «Перестройка», але водночас, несподівано, невідомо з чиєї необережної подачі, було оголошено й про гласність. Завели навіть на телебаченні, на єдиному на той час і на весь Союз телевізійному каналі, так званий «Прожектор Перестройки». Аби висвітлювати гласність.

 

Але гласність – це Правда. І громадяни Країни Рад, поглянувши в очі Правді, впали в ступор.

 

Із ступору СССР так і не вийшов. А затим, як в ступорі реформувати щось практично неможливо, то в тому ж таки ступорі СССР і розвалився. Скажемо так, під дією критичної маси негативу відбулася термоядерна реакція, яка із конгломерата синтезувала купу незалежних республік.

 

І каталізатором цієї термоядерної реакції була чиясь оригінальна ідея про гласність.

 

2014 рік. В Києві після невдалої спроби переговорів влади з опозицією, починається «зачистка» Майдану. А чому спроба переговорів була невдалою? Чому Янукович на самому початку «зачистки» тікає з Києва в Харків? І нарешті найоригінальніший момент, який я прослуховував власними вухами: рано-вранці російські ЗМІ дружно кричали, що в Києві палають всі адміністративні будівлі і безчинствує Правий сектор і що президент Янукович просить Росію про допомогу! А насправді в цей час просування майданівців зупинили постріли снайперів… А у стінах Верховної Ради збиралися депутати і не тільки від опозиції…

 

Глянути в очі Правді і не злякатися.

 

Погляду Правди не витримали можновладці Казахстану і, заплющивши очі, від страху почали стріляти по беззбройним протестантам. Чим це обернеться для Казахстану – один Бог відає. Зрозуміло тільки одне, що масове вбивство беззбройних людей просто так не минеться і для тих, хто стріляв, і для тих, хто віддавав наказ стріляти. Перевірте, погортайте сторінки історії.

 

Те, що вже відбулося, довіку залишається на сторінках історії. Жодна людина не в силі щось змінити в тому, що вже відбулося. Крапку поставлено. Сторінку перегорнуто. Людина може тільки мовчки покаятися і починати писати новий текст, добре пам’ятаючи, що написане ніколи не виправить.

 

І з цими думками ми знову поглянемо на те, що сьогодні відбувається в Україні. Спробуємо розібратися в ситуації, проаналізувати її і тільки тоді починати відділяти зерно від полови. І може бути, що ця подія, спокійний і детальний аналіз, стане каталізатором глобального повороту в нашій історії.

 


Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma