Захворювання серцево-судинної системи – друга за поширеністю причина смертності у всьому світі. Патології серця та судин виникають через неправильне харчування, постійні стреси, малорухливий спосіб життя, погану екологію. Діагностикою, лікуванням та профілактикою таких хвороб займається кардіолог у Києві. Він ставить діагноз, призначає лікування, у тому числі медикаментозне, веде спостереження за пацієнтами після інфаркту та операцій на серці.
Лікарі -кардіологи лікують такі захворювання:
- ішемічні ураження серця;
- вади (придбані з роками або виявлені від народження);
- стенокардія (біль у грудях, викликана звуженням коронарних артерій);
- аритмії, наприклад фібриляція передсердь (нерегулярне серцебиття);
- кардіоміопатія (захворювання серцевого м'яза);
- тромбоз коронарної артерії або інфаркт міокарда (серцевий напад), часто зумовлений гіпертонією та високим рівнем холестерину;
- атеросклероз та аневризми аорти;
- ураження м'язів серця, що виникають на фоні запалень різних ділянок (кардити);
- тромбози та тромбофлебіти.
Також кардіологи займаються лікуванням пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда, інсульти. Вони консультують щодо хірургії серця, ангіопластики та стентування.
Коли потрібно звернутися до кардіолога
Розглянемо основні симптоми, відчуваючи які, потрібно обов'язково звернутися до лікаря-кардіолога:
- Біль у серці. Характер болю може бути: тупий, пекучий, такий, що стискає, з переходом у лопатки, верхні кінцівки.
- Задишка під час ходьби, фізичних навантажень.
- Непритомність чи близький до неї стан без вагомих причин.
- Прискорене серцебиття.
- Головний біль, запаморочення, слабкість.
- Різкий набір ваги.
У групі ризику – пацієнти після 40 років, особливо якщо в історії захворювань сім'ї є «сердечники». Крім спадкового фактора, спровокувати розвиток хвороб серця та судин може надмірна вага, шкідливі звички, діабет. Зазначають також, що чоловіки більш схильні до захворювань серцево-судинної системи, тому їм не варто нехтувати профоглядами, рекомендується регулярно робити кардіограму.
Як відбувається приймає кардіолог
Перше, що робить кардіолог, – опитує хворого. Лікарю необхідно зібрати інформацію про самопочуття пацієнта, скарги, наявність та локалізації хворобливих відчуттів, характер болю. Потім проводить огляд: прослуховує серцебиття за допомогою стетоскопа, оцінює розміри серця під час пальпації, вимірює тиск. Як правило, кардіологічні кабінети оснащені обладнанням, необхідним для швидкої та точної діагностики пацієнта. Лікар може не лише перевірити серцевий ритм, сатурацію, тиск, а й зробити електрокардіограму або УЗД серця та судин (ехокардіографію), які допомагають оцінити роботу серцевого м'яза.
Методи лікування
Лікування кардіологічних захворювань може проводитись як консервативними, так і хірургічними методами. До медикаментозних належать такі препарати:
- антигіпертензивні (спрямовані на зниження артеріального тиску);
- сечогінні (виводять зайву рідину, щоб уникнути набряків );
- блокатори кальцієвих каналів (блокують транспорт іонів кальцію в крові);
- ангіопротектори (мають судинорозширювальну дію, нормалізують властивості стінок судин тощо).
До хірургічних методів належать різного роду операції на серці та судинах: аортокоронарне шунтування, протезування та пластика серцевих клапанів, імплантація електрокардіостимулятора тощо.
З цієї статті ви дізналися, коли потрібно звернутися до лікаря-кардіолога, щоб уникнути наслідків у майбутньому. Займайтеся спортом, гуляйте на свіжому повітрі та правильно харчуйтесь!
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma