Лікування в Італії від коронавірусу – поради від наших медиків на Апенінах (корисний лонгрід)
Симптоми: основний - сухий кашель, зазвичай починається паралельно з першенням і болем в горлі (іноді і часто просто біль в шиї, типу м'язова і в м'язах шиї по ходу лімфовузлів), легке нездужання і все як при грипі. Температура 37,0-37,5 - 1-2 дня, або взагалі без температури. АЛЕ! як правило, немає риніту. Часто головний біль, закладеність вух (сальпінгіт), легкі ознаки синуситу, але, повторю, незвично якось, немає секреторного компонента. Є просто набряк слизових. Далі, на 2-4 день біль по ходу трахеї і за грудиною (!), сухий кашель посилюється. З п'ятого дня може з'явитися біль в грудній клітці (вже більш латерально, не по центру), утруднене дихання (періодами). І це ось триває без лікування близько 15-20 днів. Потім, якщо ускладнень немає, йде і поліпшується (суб'єктивно) по 5% в день. Триває всього близько місяця (від 3 до 6 тижнів). Якщо немає ускладнень - то температури немає, або гіпотермія (36,0-36,3). В аналізі крові аналогічно: основний симптом - лімфопенія (!), Мало або нормальне кількість нейтрофілів, і підвищений С-реактивний білок. Більше нічого.
Рентгенорамма не дає нічого (можна навіть не робити), на КТ можна щось розглянути. Клінічних ознак пневмонії теж немає (бо як вона інтерстиціальна), в альвеолах немає рідини, значить немає крепітації і всіх інших ознак пневмонії, тільки задишка (легка), тахікардія (легка), швидка стомлюваність (внаслідок попередніх двох моментів).
Якщо після перших 1-3 дній субфебрильної температури, вона падає, а потім в якийсь момент піднімається до 38 - це проблема, потрібно в лікарню і противірусну терапію. Інакше, якщо темп. немає або субфебрильна - просто сидіти вдома і нічого не робити, пити гаряче.
Лікування: 1. Основний препарат - Плаквеніл (старий протималярійний препарат, але працює чудово, проти будь-якого коронавируса, блокує рецептори АПФ2, через які вірус проникає в легені) -200 мг х 2 рази в день (рідко до 600 мг на добу). Результати: через 6 днів повністю одужують 75% пацієнтів, протягом 10 днів - майже все, 95%. Всього- від 5 до 20 днів, в залежності від тяжкості і симптомів. Зазвичай, 7 днів повністю вистачає. Його застосовувати краще раніше, якщо біль в грудях з'являється або кашель сильний. При пневмонії - вже як би запізно, але все одно застосовують.
2. Для профілактики і лікування пневмонії - Азитроміцин (краще оригінальний Zithromax, від Pfizer), 500 mg x 1 раз / добу (на голодний шлунок) х 3 дня. Потім 2 дні перерва і ще курс 3 дні. Іноді потрібно 3 таких курсу. Тоді молочнокислі бактерії потрібно для профілактики дисбактеріозу 5-7 днів поспіль, віддалено від прийому антибіотика.
3. А для лікування вже пневмонії (у важких випадках) потрібно їсти тоцілізумаб. Замість 15 днів штучної вентіліяціі - одужання настає через 24-26 годин. Його затвердили у Італії за 10 днів, рекорд! Працює краще противірусних і протівоспідозних (за механізмом схожий на Плаквеніл). Не знаю чи є в Україні.
4. Далі - противірусні та протівоспідозние - список перпаратов великий. У протоколі - Калетра. Але є сьогодні дані про нових більш ефективних.
5. Потрібно також споживати Вітамін С 2 г / добу (ддя лікування), для профілактики 500 мг - 1000 мг / добу.
6. Категорично накакіх аерозолів і кортикостероїдів.
7. Бажано без НСВП (максимум - парацетамол допускається, але не ібупрофен тощо), температура піднімається, коли вже пневмонія.
8. Балон кисню саме вдома не зашкодить, просто потім може не всім вистачити, ніколи не знаєш де і на кому закінчиться. Наприклад у нас ні аскорбінки ні кисню немає навіть на складах. До речі, аскорбінку прикупи, з розрахунку 30-40 г на людину. В принципі - все.
Зазвичай проходить без ускладнень, просто довго все це триває, набридає. Сильно хворіють старі, діабетики і гіпертоніки (у обох груп рецеатори АПФ2 у великій кількості). Основна частина (відсотків 95%) сидить вдома, трохи кашляє днів 15-20 і потім одужують нічого не підозрюючи. Так що - do not panic! Без паніки – і все буде добре!
Та пам'ятаємо: самолікування тільки шкодить здоров'ю!
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma