Enigma Enigma

Michael Baskin

2018-04-27 19:27:06 eye-2 3934   — comment 0

Ліверпульска трагедія.

Три роки тому історія трагедії в Ліверпулі під час матчу, отримала свое продовження. Варто розповісти про це, саме зараз перед можливим візитом легендарної команди у Київ.

Напис « Справедливісь»

Це третя ( посилання на інші знизу) зі статей про журналістів, розповість про Дейвіда Конна.

Ця історія більше про момент правосуддя, а не про трагичні події відомі як - Трагедія на Хіллсборо (Hillsborough Disaster) — тиснява, що сталась 15 квітня 1989 року та призвела до смерті 96 уболівальників клубу «Ліверпуль» (766 отримали поранення) на півфінальному матчі Кубка Англії з футболу між клубами «Ноттінгем Форест» та «Ліверпуль». Події відбувалися на стадіоні «Гіллсборо. У ті часи такі події отримували меньше розголуження,тому вам можуть бути вам невідомі, про деталі варто спитатися інтернет.

Я ж хочу переказати - Як справжня журналістика Дейвіда Конна (David Conn) допомогла досягти справедливості.

Це було вранці 13 квітня 2009 року журналіст The Guardian Девід Конн, сидів один у своєму маленькому домашньому офісі у Північному Йоркширі в англійській сільській місцевості. Того ранку він писав про катастрофу, руйнування футбольного стадіону Хіллсборо, для "Гардіан".

Кадри з місця трагедії і джерсі на честь загинувших 96 вболівальників

Його допис отримав назву "Хіллсборо: Зміни у поліцейських звітах".

https://www.theguardian.com/football/2009/apr/13/hillsborough-disaster-police-south-yorkshire-liverpool

Оскільки наближалася 20-а річниція катастрофи, багато інших видань переказували історію Хіллсборо. Більшість з них були спогадами про 96 людей, які померли в той день, але історія Конна відрізнялась, вона була зосереджена на величезній несправедливості по відношенню до жертв, саме яких слідчі звинувачували у трагедії .

Його стаття утворила справжній шторм, серед його колег- журналістів. Цього ранку він отримав кілька листів, в яких високо оцінили його роботу. Приблизно в 11 ранку задзвонив мобільний телефон, а на іншому кінці лінії був Енді Берхам (Andy Burham), державний секретар культури, медіа та спорту в Британії.

Бернхем сказав йому, що розслідування містера Конна ,не тільки привернуло його увагу, алє викликало бажання діяти. Він хотів щоб опанувала справедливість для сімей тих, хто загинув у катастрофі. Він також прокоментував, що прочитавши матеріал Конна, він зрозумів, що потрібно було вчинити. Він збирається закликати до оприлюдення абсолютно всіх документів, що стосуються катастрофи на Хіллсборо.

Після того, як він розмовляв з Конном, Бернхем звязався з міністром Британії Гордоном Брауном (Gordon Brown). Бернхем сказав прем'єр-міністру, що він збирається підняти тему Хіллсборо на засіданні уряду на наступний день, навіть якщо цього і не було, на порядку денному. Гордон Браун підтримав Бернхама, і ця розмова запустила новий процес.

В результаті було створено незалежну колегіальну комісію по Хіллсбороу. Через три роки, 12 вересня 2012 року, комісія зробила свої висновки. І вони зруйнували попередні висновки .

Комісія прийшла до висновку, що жоден фанат "Ліверпуля" не був відповідальним за катастрофу, і головною причиною інциденту була повна відсутність поліцейського контролю.

Тиснява на стадіоні Гіллсборо

Комісія прийшла до висновку, що жоден фанат "Ліверпуля" не був відповідальним за катастрофу, і головною причиною інциденту була повна відсутність поліцейського контролю.

Після опублікування цих фактів, "Група підтримки підтримки сімей Хіллсборо" закликала відновити кримінальне розслідування. 26 квітня 2016 року, через 27 років після катастрофи, журі винесло вирок про вбивство щодо всіх 96 жертв.

Енді Бернхем неодноразово зазначав, зокрема, у Палаті Громад, що газетна історія Дейвіда Конна того дня, допомогла йому пробудити співчуття до сімей жертв трагедії.

Гіллсборо кадри трагедії

Це може зайняти час, гроші та відданість, але це може створити моменти, які приводять до справжніх змін у світі. Справжня сила справжньої журналістики полягає в тому, що вона може допомогти встановити істину, вона може розширювати можливості пересічних громадян, і це може забезпечити справедливість.

І хіба це не приз, за який варто боротись шановні журналісти?

Напроти цього, коли Макензі, автор матеріалу у "The Sun" якій через декілька тижднів після трагедії звинуватив у наслідках вболівальників ,випадково відкрив старі рани,відмовившись вибачитися за свою статтю, яка мала заголовок "The truth" (Правда), вболівальники "Ліверпуля" організували акцію "День Правди" під час телевізійного показу на BBC у Кубку Англії 2007 року. До сих пір популярна у Сполученому Королівстві газета, в Ліверпулі дуже погано продаеться.

Памятка журналістам і тим хто себе такими вважає: кожне брехливе слово в аду вам будуть пробивати на язиці розпеченими літерами.

https://enigma.ua/articles/vbivstvo_irlandskoi_zhurnalistki

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma