Enigma Enigma

dvornik_patriot

2020-06-04 05:26:58 eye-2 25   — comment 0

Ловіть МЕМ.

Тоталітарна демократія. Сенс цього мему мені прийшов щойно. Чому? Читаючи новини з останніх подій, у світі та й у США,"колибелі" демократії,як вони вважають, приходиш  до висновку про шаткість всих конструкцій. Людських.

І шаткість ця грунтується на одній дуже (чи декількох,тут як дивитись) цікавій ваді усього людства. 

А саме. Все що не робить людина - випливає з її агресивності. Є в фізиці такий вираз - агресивне середовище. 

До агресивних середовищ входять всі кислоти та луги,а також тмпературні та навіть - проста вода-тобто све що - занадто то не є здраво. В помірних та адаптованих системах та середовищах - ця ігресивність не є шкідливою.

Тут я зачепив дуже складні питання. Не всім під силу. Та треба розібратись.Вийти зі свого звичного мозкового стану та від установок що в нашій голові.

Не впевнений що і мені зараз це вдасться бо з ранку тиск понижений а над Землею панує Місяць, що впливає. Та спробую. Саме так,чомусь і приходять цікаві думки,коли віртуалі не вистачає щоб усе пояснити. Головне тут думка в яку я спробую вас посв'ятити. 

Отже. Ми маємо людське агресивне середовище. Як сказано вище - все відносно,тобто -людська агресія агресивна тільки там де нема до неї адаптації. А так як сам сенс агресії полягає в тім щоб захопити зненацька(одне одного чи супротивника) то і сам фактор непомітності та зненацькості є виправданим в постановці своїх цілей.

Ось так,приблизно, людство створює саме собі - агресивне середовище - приборкуючи одне одного. Тобто - агресія чиниться цілком свідомо бо - якщо все зарані спланувати та підготувати опонента то це вже буде не агресія а співпраця.

Про це і поговоримо. Чому нема співпраці а є агресія.

Напевне тут діє фактор часу,бо "нема часу" кожного вмовляти або готувати,зарані. Та мені здається що навпаки,час знайшовся б якби була на то наша воля. Та її нема. Тобто сенс у тому щоб захопити зненацька.

Які ж психо-схеми та соціо-конструкції ми самі собі впроваджуємо зненацька,агресивно. Всі.

Наголошую. Усі чисто. Будь то тоталітарні ідеї чи навіть демократичні. Ось в чому і полягає вся закавика та мій винахід. 

У світі діє не просто ідея демократії а ідея Агресивної демократії. Як цілі. 

Вища ціль якої - власна безпека. Ніякої любові чи співпраці тут і не пахне.

Увесь конструкт людської пихи та жадібності -у усій красі. 

Думаю нагадувати про що мова не треба. Нагадаю лиш одну цікаву модель нашого суспільства,виражене в перверзії сексу.

Так,вгадали, це тюрма. І не тільки. Всі ми чуємо частенько такі залякування та обіцянки як - насильно оплодотворити когось,що виражається словами грубощів та хамства-типу "Ща трахну, Ви..їбу, Заху..ярю тощо" 

Психологи знають що це банальна перверзія вчинку де півсвідомий алгоритм та механізм продовження роду,що диктує нам свою волю,змушений реалізовуватись , за недостачею інших можливостей, у грубій формі,через насилля.

Так ми бачимо,що в тюрмах та і де інде-практикується садистське перверзійне ритуальне використання людських потреб до сексу-шляхом збочених дій типу - гвалтування сексуально чи погрозою.

Точнісінько такі перверзії ми спостерігаємо а на суспільстві ,взагалі, де нормою є - демократизування насильно, чи інші практики впровадження ідей,типу - комунізація/декомунізація,переміщення народів- тощо.

Чомусь усі прийнялись лаяти насильні дії що до євреїв,нітлерівців чи комуністів , але ніхто не говорить що і насильне демократизування теж є агресією,якщо воно йде - не адаптованим народам,тобто не готовим морально чи фізично.

Чомусь комуністи творили насильну колективізацію та політичну реформу і це всі знають що то було насилля а ось насильно - демократизувати вважається -нормою. 

Чи не буде так що,згодом і -насильно демократизовані народи , змусять демократів та країн що цим займалися , відмінити їхні вчинки та засудити як засуджені вже дії комуністів та фашистів?

Напевно так. Буде.

Чому я так кажу. Бо спостерігаючи за плином подій,що виникають від комуністичних,фашистських чи демократичних ідей,вірніше - стилем їх впровадження, приходиш висновку- головне та шкідливе не те ЩО саме впроваджується а - ЯК.

Німецькі фашисти щоб напв'язати свої порядки - бомбили міста та села Світу,неволили та знищували.

Радінські комуністи щоб нав'язати комуністичну ідею, знищували та неволили народи.

Західні ,сучасні, демократизатори, впроваджуючи ідею демократії - вторгаються в сталі економіки та порядки інших країн,зовсім не турбуючись про подальшу долю чи їх реакцію. Головне тут - захопити зненацька щоб не було перешкод.

При цьому всі ,чомусь, хваються за мемом - визволення чи порітунку народів. Вбиваючи одних - рятують інших.

Оце і є головна риса людства. Насилля. А насилля породжує -насилля. Коло замикається.

І вчорашні події на США та й в нас в Україні, під час Майдану, показало що корінь тут криється саме в цьому- небажанні ,повільно та поступово змінюватись,підготовлюючи грунт та народи, нехтуючи правилами одних за ради інших.

А це по суті війна. В головах,принаймні. Замаскована та припорошена красивими гаслами.

Людська агресія в тім і полягає що результатом її ,обов'язково мають бути потерпілі і переможці. 

Зробити так щоб УСІ вважали себе переможцями,людству ще так і не вдалося. І ,напевне, не вдасться. Ніколи.

Бо тут є інша складова того що нас тримає в цьому стані. Наша вада. Або декілька,як подивитись.

Чомусь ніде в природі - тварини не поїдають одне одного,коли є чим харчуватись. Тільки людина вбиває  за ради задоволення,будучи ситою або за ради зверхності чи панування. 

Якимось чином,людству, знадобилось - вийти з природнього зарчового ланцюга де воно харчується нижчими від себе ,по розуму, тваринами і створити власний, міжвидовий харчовий ланцюг.

Де в якості нижчої істоти проголошується та що не вспіла вчасно підготуватись чи захопити панівну висоту. 

Потвора людини в тім що вона,як і всі звірі, в разі глобальної небезпеки типу потопу чи інших лих - МОЖЕ ,не змовляючись , не вбивати одне одного, не до того. Вже створені такі механізми як взаємодопомога,гуманність тощо.

А як тільки лихо минає( не завжди і взаємодопомога спрацьовує) всі беруться за своє - вибудовування власного харчового ланцюга. 

Чому не спостерігається світового колективізму? Не того що нам насильно прививали і не привили комуністи а того що -людство буде свідомо будувати враховуючи інтереси УСИХ люддей а не окремих груп чи кіл.

Ці питання - по за нашою увагою. Ми всі зайняті вибудовуванням незрозумілих нам самим конструкціям. 

Ми нічим не відрізняємось від бджолиних конструкцій де сім'ї працюють на себе доти доки воровки не проникнуть в інший вулик та не почнуть його розоряти,коли вартові пропустять. Тоді починається війна за мед. Бо в їх інстинкті,програмі дій- мед є головним завданням ,щоб не вмерти. І вони вмирають за ради меду який їх має рятувати.

Явний баг системи. Цікаво що воровки не просто так збуджуються. Збудженню передують розлиті чи найдені солодкі речі,як цукор чи сік,на пасіці. Бджоли миттю переорієнтовуються на коротший шлях до взятку і починають активізуватись воровки що проникають в інші вулики. 

Починається гризня що закінчується смертями слабких сімей і повного винесення меду. Ланцюгова реакція приводить до того що війна охоплює УСЮ пасіку і вона гине. Знайомо? Отож.

Так невмілий пасічник ,одного дня, може погубити те що створював роками. Розливши трохи меду.

Чому ніхто не може навести лад з людством? "Не розливати мед."

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma