Enigma Enigma

Влад Волошин

2020-06-05 20:55:13 eye-2 2987   — comment 5

Mark VI для ВМС України.

"ВМС України оголосили плани придбати більше 16 швидкісних патрульних катерів типу Mark VI. Це може коштувати біля 100 мільйонів доларів, за комерційними цінами", - про це заявив відомий американський військовий експерт Глен Говард, що є президентом американського фонду Джеймстаун під час онлайн-конференції, присвяченій ситуації в Чорноморському регіоні. Конференцію організував американський Центр аналізу європейської політики (СЕРА). Про це розповідає "Голос Америки".
https://ukrainian.voanews.com/a/chorne-more-po…/5449126.html
Глен Говард підкреслив, що Mark VI - це такі катери, які мають високу швидкість і маневреність і їх важко виявити радарами. Вони можуть проходити повз Крим не непомітними для ворожих систем спостереження. Крім того, їх також можна оснастити протикорабельними ракетами...

За даними "Українського мілітарного порталу" патрульні катери Mark VI (MK VI) здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їхнє головне завдання — забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС.
Патрульні катери MK VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

десантно-штурмову
протидиверсійну
протимінну

Катери типу MK VI мають п’ять сидінь у рубці і додаткові тринадцять сидінь у основній частині надбудови для розміщення вісімнадцяти осіб.

Як правило катери типу MK VI комплектуються двома командами по п’ять осіб, плюс 8 осіб з доглядової групи (усього 18 осіб). Команда з десяти осіб зазвичай складається з командира катера, двох рульових, двох механіків, двох операторів озброєння та двох стрільців.

Катер має довжину по ватерлінії майже 24 метри, а найбільшу довжину 26 метрів. Силова установка Mk VI складається з двох дизельних двигунів багатопаливного типу з водометами і забезпечує катеру максимальну швидкість для тривалого застосування 35 вузлів і максимальну швидкість для короткочасного застосування 41 вузол. Дальність ходу нового катера на крейсерській швидкості у 30 вузлів близько 600 миль.

Катер, що є на озброєні в США оснащений двома автоматичними 25 мм артустановками від BAE Systems «Rafael Mk 38 Mod 2», у яких є можливість дистанційного керування. Кулеметне оснащення може бути різне, восновному це 7.62 і 12.7 мм автоматичні кулемети, встановлені на турелях. Рубка Mk VI забезпечена конструктивним захистом, в якому особовий склад розміщується в протиударних спецкріслах.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma