Enigma Enigma

Олекса Доніч

2021-10-30 08:57:42 eye-2 3260   — comment 0

Маркс vs МосковіяТакого Карла Маркса радянські комуністи не друкували:

"Сім років витратив Іван на те, щоб розкласти республіку за допомогою своєї судової влади. Коли ж він зрозумів, що сили Новгорода виснажилися, то вирішив, що настав час заявити про себе. Щоби скинути личину поміркованості, йому потрібно було, щоби Новгород сам порушив мир.

Тому, якщо раніше він прикидався спокійним і терплячим, то тепер розіграв раптовий вибух люті. Підкупивши посла республіки, щоб той на публічній аудієнції величав його государем, Іван негайно зажадав всіх прав самодержця...

Як він і передбачав, Новгород відповів на це посягання повстанням, побиттям знаті і тим, що передався Литві. Тоді цей московитський сучасник Макіавеллі, прийнявши вид ображеної чесноти,... вступив у таємну змову з патриціями проти плебеїв.

Він повів об'єднані сили Московії та її васалів проти республіки. Після її відмови беззастережно підкоритися, він повторив прийом татар - перемагати шляхом залякування. Протягом цілого місяця він стягував навколо Новгорода кільце вогню і розорення, тримаючи постійно над ним меч і спокійно чекаючи, поки ... республіка не пройде через усі стадії дикої несамовитості, похмурого відчаю і покірного безсилля. Новгород був поневолений...

Почалося з Новгорода і його колоній, потім настала черга козацької республіки (Україна), завершилося все Польщею. Щоби зрозуміти, як Росія розтрощила Польщу, потрібно вивчити розправу з Новгородом, що тривала від 1478 до 1528 року"

«Викриття дипломатичної історії XVIII століття », які Маркс писав в червні 1856 - березні 1857, почали друкувати в «Sheffield Free Press» з кінця червня 1856 року.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma