Enigma Enigma

DEM SOKYRA

2019-09-09 14:40:16 eye-2 2967   — comment 0

#Max_Pain трошки про митну справу ч.3 або чим може допомогти РКГ НАБУ

А ми продовжуємо нашу цікаву розповідь про те, як, формально не порушуючи закони України, грабують людей прямо на митниці.

Як у бізнесмена забирають на митниці величезну партію цигарок, роблять їх речдоком, а потім арештовують. А поки бізнесмен бігає від суду до суду, чорти(ки) з судів, прокуратури та інших органів спільно перетворюють дорогий товар на такий, що підлягає знищенню (лише на папері). Тим часом тютюн збувається на чорний ринок, а профіт ділиться між учасниками схеми (окрім, звичайно ж, власника товару). Цю оповідь у ролях ми нещодавно розповідали на нашій сторінці (посиланнячка трошки нижче).

А цю частину присвятимо відповіді на питання “що ж робити?” і “чим допомагає ДемСокира?”. Бо ми ж працюємо. For the great justice.

Слово бере радник Д7 та член Ради громадського контролю НАБУ Максим Діжечко. Бо ж саме він із цією проблемою і розбирається.

У першому пості нашої серії ми розповіли вам, як саме на митниці віджимають чужу власність, формально не порушуючи законів України. www.facebook.com/sokyra.party/posts/741109756354306

У другому — навели конкретний приклад того, як слідаки СБУ та прокурор, у змові з суддями, визнали партію сигарет непридатними для використання в Україні та “знищили” (насправді — перепродали) її. www.facebook.com/sokyra.party/posts/746463939152221

А тепер поговоримо про те, як ми боремося за інтереси бізнесу. Бо ж нас вже обрали у РГК НАБУ? Обрали. От ми і боремось.
Тож, доповідаю, як то кажуть, пальцями через фейсбук. Ще 19 серпня адвокати постраждалої сторони (вона називається ТОВ «Глобал Тобако Інтернейшнл», і термін «інтернейшнл» вас не підводить: інвестиції там і справді закордонні) подали заяву до НАБУ. За законом її мали внести впродовж 24 годин. На практиці їм ніхто не відповідав до 30 серпня. Ну, буває таке. Факс зламався, пейджер розрядився, тамагочі хоче їсти. Що ж робить.

Підприємці, не достукавшись до державної інституції, себто НАБУ, достукались до недержавної. Тобто до громадської ради при НАБУ. Себто до нас. У нас же і факс, і ксерокс, і тамагочі нагодовані…

…Тож коли підприємство звернулося до мене, я звернувся до НАБУ. Не просто так звернувся, а з питанням, чому не відкривають справу. Які, власне, причини?
Тиша була мені відповіддю. Тамагочі хтиво мерехтів у тиші. (Цю фразу дописав Гудименко, в нього дитяча травма. Вибачте його за це. Продовжимо.)

Отже, ми звернулися до НАБУ, послухали тишу, подивилися на хтиве мерехтіння тамагочі (вписано Гудименком, викреслено автором, – Ред.) і написали письмове звернення. Різниця між письмовим зверненням та не письмовим приблизно така ж, як між стусаном під, вибачте, сраку та помахуванням віялом. Помахувати віялом можна нескінченно, але добрячий стусан розв'язує проблему краще. За кілька днів після письмового запиту нам прийшла відповідь, що справу відкрито та внесено до ЄДРПР. Тепер у справи з‘явилися конкретні перспективи, і, щонайголовніше, конкретні люди, які вимушені з цією справою працювати. Тобто відповідальні особи, які в разі незаконних дій можуть нести особисту (а не корпоративну) відповідальність.
Що стусан животворчий робить!

Паралельно ми подали запит на Держпромслужбу щодо кількості “листів щастя”, які видали по таких справах. Чекаємо на відповідь. Сподіваємось, вона (разом із реакцією НАБУ) до виходу наступних частин цього тексту, бо ж Процишин вже втомивсь малювати голову митниці Макса Нефьодова в образі Макса Пейна.

А тепер серйозно.
Ми – праволіберальна партія.
Ми розуміємо, що гроші в бюджеті з‘являються не через магію, а через бізнес, який платить податки. Є бізнес – є податки – є бюджет. Немає бізнесу…. ну ви зрозуміли.
Ми маємо захистити іноземного інвестора та український бізнес від української ж держави. Ми це зробимо – для цього, власне, і потрібно було ваше голосування за РГК НАБУ. Але саме те, що відбувається, показує, як викривлена в нашій державі система пріоритетів. Цією схемою користуються давно – тільки ми знайшли понад 40 подібних випадків.

Ми її тільки висвітлюємо. Бо таргани на світлі почувають себе незручно.

Вважаю, слід боротися з причинами. Якщо зараз для нас важливо допомогти бізнесу законно розв'язувати проблему та отримати компенсацію за товар, то надалі необхідні законодавчі зміни, що просто унеможливлять таку схему.

І коли я розумію кількість цих схем - розумію, що роботи в нас ще на сто років вперед. Але куди подітися?

Не перемикайтеся. Буде ще веселіше.

Радник партії з питань комунікації Діжечко Максим
#max_pain

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma