Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-09-01 10:22:52 eye-2 3508   — comment 0

Мінімум 56 українських громадян, не рахуючи членів їх сімей, не евакуювали з Кабулу (Відео)

Голова Офісу Зеленського недавно пафосно заявив, що "всі, хто заявив про бажання виїхати — виїхали", маючи на увазі евакуацію українських громадян з Афганістану, який взяло під контроль терористичне угруповання "Талібан". Але це відверта брехня, пише Заборона.

У Кабілу лишаються мінімум 56 українських громадян, яких не евакуювала влада Зеленського,попри обіцянки та гучні заяви офіційних особ. І це не рахуючи членів їх сімей - дружин та дітей. Багатьом з українських громадян загрожує смерть - таліби вбивають всіх, хто співпрацював з західними організаціями. «Літаків більше не планується», — заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін відповідаючи на запитання журналістів Заборони. Міністр МЗС Дмитро Кулеба ще 16 серпня заявив, що питаннями реєстрації на евакуацію займаються посольства в Таджикистані й Пакистані. Туди треба відсилати документи та чекати. Але ті, хто чекав на евакуацію, та відсилав документи, завжди отримували одну відповідь - "документи прийняти". За два тижні ніхто так і не подзвонив із посольства й не повідомив про евакуацію. Іноді, кажуть  співрозмовники Заборони, їм вдається додзвонитися на гарячу лінію МЗС, але це ні до чого не призводить.  Наприклад 28-річний одесит Сафі Замар, одружений на афганці, розповідає, що він намагався зробити візу для своєї дружини, щоб вивези її з охопленого війною Афганістану. Заплатив 1050 доларів за це, але у візі дружині було відмовлено, а гроші не повернули. Схожа ситуація в багатьох інших українців. Саме тому вони не могли вивезти свої сім’ї раніше: посольства України в Ісламабаді й Душанбе відмовляли у візах. Хоча деякі співрозмовники зізнаються, що за 3000 доларів візу можна було отримати через посередника.

Мухамед Фарід, уродженець Бородянського району Київської області. сьогодні у відчаї, кілька років тому він одружився з дівчиною з Афганістану й зараз у них двоє дітей — трирічний син і п’ятимісячна донька. Сам він сьогодні в Україні, тому що в Афганістан він попасти не може - таліби його вб'ють, а його дружина і двоє дітей кілька днів чатують на обіцяний рейс біля Міжнародного аеропорту Хаміда Карзая в Кабулі. «Я хотів їх забрати, зробив усі документи. Але зараз мені просто небезпечно їхати туди. Я іноземець, мене можуть убити», — каже Мухамед.

МЗС у відповідь на офіційний запит журналістів Заборони відповіло, що буде проводити евакуацію і після 31 серпня. Але ще буквально за кілька днів по тому, заступник міністра закордонних справ Євген Єнін говорив журналістам, що «не уявляє подальшої евакуації з Кабула». Отже, якби не розголос, евакуація не продовжувалося?

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma