Enigma Enigma

dvornik_patriot

2020-06-02 06:20:58 eye-2 50   — comment 0

Міша на шпагаті.

На 1.50 відео. Жалко людину що заплуталася. Та зараз він виконує роль того самого "корисного ідіота" що муляє владі як кімінь в черевикі. Не відходячи від образу - ображеного Порохом. Ба на початку відео -відразу нагадав яе "Порох спровокував ДБР, ай какой провокатор..." Смішно. 

Та перейдемо до економіки. Саме про це на 1.50 і розповідає Міхо. І доволі розумно. Проте - цього теж мало.

Бо, вважаю, Україні потрібна "китайська стратегія" розвитку. А для неї має бути міцна рушійна сила , в середині країни, що буде вигризати зі світу валюту.

Саме валютний зашморг (цікава аналогія - Зашморг-Шмираль. Гра слів. Тут щось є.) не дозволяє Україні розвиватись , стримуючи зусилля ,яких і так замало. 

Чому замало? Бо в країні не прописано в Конституції(навіть в замовчуваннях) що розвиток можливий тільки за умов - потужної рушійної сили що буде вигризати зі світу ті самі доляри що нам так не вистачає на покриття від'ємного сальдо у зовнішній торгівлі.

Тепер про сальдо. Не секрет що воно виросло,з початку війни. Бо суттєва частка товарообігу була з росією. 

Євроінтегратори, честь їм та хвала, не тільки зуміли змінити один зашморг на інший але й лишили Україну двох суттєваих речей,що наповнювали бюджет.

Перша річ це експорт на росію товарів що нижчі за ціною ніж на росії, і тому конкурентноздібні,що надважливо в валютному виживанні.

Друга - це війна. Війна що змусила нас кинути все що маємо на військове переоснащення країни. Наче це і добре. Як би не одне -НО. Війна не кормить. Навіть путіна що загарбав наш Крим. Тобто навіть приварок у вигляді захоплених територій,військовими методами-не кормить а навпаки,розоряє країну. Що ж тоді казати про повне переоснащення війська , в стані війни,при повній неприбутковості.

Тобто - війську наростили зарплатню, виготовляємо нову зброю тощо, беремо кредити, залучаємо взаємодопомогу Заходу, волонтерів, а тим часом це все - гроші що тікають з бюджету як вода в пісок. 

Чому я так кажу. Не тому що військо,нагодоване та озброєне, це погано. Навпаки. Це прекрасно. Як би не валютний зашморг та суттєве звуження валютних надходжень. Валюти,левова частка якої , ДО війни, йшла з РФ.

Так буває. Коли ворог нападає то він лишає ще й такого приварку як добросусідські відносини та торгівлі. Навпаки-війна грозить знищити нас,тому - не до жиру. Як би не просто віна а війна гібридна.

А якщо війна гібридна то і методи оборони мають бути гібридними.

Наприклад. РОсія гібридно напала. Давить своїм імпортом від якого ми залежимо. Висмоктує з нас валюту. Як і інші країни,до речі. Ми вже багато скоротили імпорту з росії але є критичний імпорт,який ми замінити поки що не можемо.

Тому - змушені імпортувати з росії нафту та газ,що складає головні імпортонадходження. Проте є і інший імпорт. Суттєвий. Це товари що не виготорляються в Україні та мають ціну нижчу ніж в ЄС,бо ми з росією,більш залежні від курсу валют ніж Захід від нас. Тому війна косить наші валюти майже синхронно але нашу більше на третину.

Останнє і робить нас конкурентноздібними по відношенню до росії. Але ми НІЧОГО (майже. але забороняється. не вітається) не продаємо до росії,щоб вирівняти від'ємний торговий баланс. І це не патріотично. Бо страждаємо МИ а не росія. 

Ми лиш зловтішаємося від того що ми росіянам нічого не продаємо-купуючи критичний імпорт в росії. Правда "бариги" щось таки рухають в двох напрямах але то є мало. 

Нам потрібна програма дій. Потужна та секретна. Шляхи є. До росії йдуть всі товари з України ,через Білорусь,повертаючись валютою-вирівнюючи баланс але це мало. 

Потрібна секретна програма по викачуваню валюти з росії немав крові з донора. Щоб вони і не знали. Це залог виживання економіки та засіб зіскочити з зовнішнього валютного зашморгу,що загрожує нам руйнацією та залежністю.

Тому в мене питання.

Чому патріоти вважають що вбити ворога то є шляхетно а ось відкачати в нього трохи валюти,собі на користь, то є щось соромітне?

Нагадаю вам Китай.

Китай є комуністичний. Вгадайте. Як він не соромлячись поставляє країнам Заходу, свому ідеологічному ворогу, товари? 

Не соромно йому? Не западло- капіталістів підтримувати? Ні. Навпаки. Китай накопичив валюти стільки що повністю модернізував країна та вийшов на панівні позиції і вже загрожує світові своїю могутністю. 

Китай не просто торгує. Він торгує ангресивно. Він грабить світ. Він спонсорує власного виробника та лобіює свій експорт в усі країни світу ,особливо до США.

А ми, целки македонські, купуємо теж усе китайське - спонсоруючи китайського виробника, та соромимося доїти росію на валюту, недолуго вважаючи це співпрацею з ворогом.

Нагадаю ще раз закон бізнесу. Бізнес означає - справу. Справа то є сублімована агресія. Продаючи товар ми його робимо смачнішим та красивіщим щоб його купили. Так само ми травимо мишей. Робимо приманку - отруту смачною. Це я утрирую для простеньких. Але суть та сама.

В світі нема добрих чи поганих. Ніхто за дарама продавати та виготовляти не буде. А є розумні та дурні.

Торгівля то є латентна війна. Тільки тут не гармати гатять а шурхотять папери. Різні. Біржові, банкнотні тощо. 

Світ живе цим. Хто кому щось впарив - тим і радий. Але все це завуайовано під дружбу та співробітництво.

Всі знають що в ланці - сировина - покупець - головний НЕ виробник а продавець. Продавців дуже мало. Гарних. Поганих - греблю гати. Пів країни. Але - Китай - супер-продавець. Бо він продає своїм ідеологічним ворогам все що блищить. 

А купує сировину з росії, бо вона дешева(як і ЄС,до речі) , тримаючи на стіні карту з Китаєм до самої москви. І росія не ображається. Бо їй теж потрібна валюта. 

І тільки наші доморощені валютні стратеги вважають торгівлю - здачею інтересів, а торгових партнерів - любовниками.

Так. Торгівля може бути - здачею інтересів, якщо вона від'ємна. А в нас всі шість років - від'ємне торгове сальдо з світом.

Вгадайте. Так буває? Буває що в нас висить борг з зовнішніми кредиторами? Ні. Не буває. В решті решт ми розрахуємося. 

І знаєте чим? Україною. Ми її здаємо в ломбард. Західний. З росією воюємо,і віддаємо їй власну валюту а в Заходу беремо позики за яку нема чим розрахуватися -тільки як ....територією. 

То чим Захід кращий росії? Тільки тим що росія відбирає силою а Захід розумом та ласкою. 

Та чи не лохи ми є? 

Не лохами ми станемо лишень тоді коли в нас з'явиться плюсове сальдо. Смішно? Так. Ми так звикли позичати що іншого вже і не пам'ятаємо. Сором.

Ми навіть не бачимо себе в ролі позичальника.

В народі є сумне прислів'я. "Розумний платить раз, дурень - двічі, лох - постійно".

Це про нас. Ми не второпали як стали валютозалежними,вбивши собі в голови що ми не спроможна,що в нас крадуть тощо.

В Китаї теж крадуть. Працювати треба так щоб олігархи не успівали красти. А ще краще - змусити олігархів красти ДЛЯ України а не В Україні. Скрізь. Де тільки можна. Навіть нагороди роздавати та титули. Олігархам.

Чим більше валюти приволік - тим більше орденів та контрактів отримав. Зовнішніх. Росія так і робить. 

Кремль підтримує власних олігархів, йде до всого ворога"" - США, скуповує активи,як може, а росіянам розповідає що НАТО наступає. 

В нас інша картина. Ми вивозимо з країни, звузили поле надходжень, воюємо за кредити і бідкаємось що ми бідні.

"Бідні бо дурні- бурні бо бідні" Злидні продукують тільки самі себе.

Що скажете,панове Євроінтегратори? Довго нам вдасться протягнути на західну волонтерську допомогу чи будемо трохи й самі головами працювати? А може нехай західні волонтери нас навчать торгувати? Як вони вміють. Не по совковому ,як ми - "Рупь торгуєм- два харчуєм". 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma