Enigma Enigma

Roman

2021-11-08 09:00:30 eye-2 3725   — comment 1

Місія здійсненна: викинути совок зі Львова

"У Львові демонтували радянську зірку, яка була встановлена на Марсовому полі, що входить до складу музею-заповідника "Личаківський цвинтар", повідомляють Патріоти України з посиланням на "Радіо Свобода".

"Другий день ми проводимо демонтажні роботи. Підняли домкратом зірку, тяжка робота, бо старий бетон, міцний, але вона не була нічим іншим прикріплена. Заберемо бетон ­– і все", – розповів працівник Володимир Семин.

Радянська зірка виготовлена з бронзи, розміром 3,6 на 3,6 метра, вагою близько півтори тонни. Її виготовили у 70-х роках минулого століття, коли проводили реконструкцію Марсового поля.

"Реконструкцію проводили у 1974–1976 роках, тоді зробили ущільнення поховань радянських солдатів і працівників НКВС. На плитах написані по десять прізвищ і, згідно з архівними книгами, по 10 останків клали в саркофаги, які запаяли. Чи це справді так, чи там по 10 останків, невідомо. Загалом тут нібито поховані 3600 солдат і офіцерів НКВС. Згідно з рішенням виконкому міськради від 8 жовтня цього року, ми демонтували радянську зірку, а управління архітектури має розробити проєкт упорядкування комплексу", – розповів директор музею-заповідника "Личаківський цвинтар" Михайло Нагай.

Роботи з демонтажу проводять за гроші музею, сума становить близько 400 тисяч гривень.

Зірку як радянський символ завтра, 27 жовтня, перевезуть до музею "Територія терору". Таке рішення раніше ухвалив виконкому міськради Львова."

Вважаю це цілком правильним рішенням. Символи радянського окупанта мають бути викинуті на звалище історії, українські міста мають бути вичищені від них. Недопустимим є наявність хоч будь яких позитивних згадок про комунізм, бо це є людиноненависницький режим, який вбивав українців та інші народи Союзу мільйонами заради власних імперських інтересів.

Це не означає, що ми не поважаємо жертву Воїнів, які перемогли німецький Рейх - ще одних катів народів. Однак, це не означає, що через перемоги радянських бійців, ми будемо прославляти весь СРСР. В основному бійці Червоної армії не мали вибору за кого воювати. 

Висновок один: Совку не місце в українських містах.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma