Enigma Enigma

Марко Василів

2024-04-17 15:25:12 eye-2 3464   — comment 0

Місяць зменшується в розмірах

Приблизно 45 метрів (понад 150 футів) кожні кілька сотень мільйонів років це навряд чи є швидкою зміною, хоча нове дослідження науковців із США показує, що цього може бути достатньо, щоб відповідати за зсуви та землетруси поблизу Південного полюса Місяця.

Про це повідомляється у публікації Наш Всесвіт.

Що робить це дослідження особливо важливим, так це те, що досліджувана область є місцем, де NASA планує в майбутньому висадити астронавтів . Якщо ми збираємося будувати космічну станцію на Місяці, краще не розміщувати її прямо в геологічно нестабільній зоні.

«Наше моделювання припускає, що неглибокі місячні землетруси, здатні спричинити сильні тремтіння ґрунту в південному полярному регіоні, можливі через події ковзання на існуючих розломах або утворення нових розломів насуву», — каже планетолог Том Воттерс зі Смітсонівського інституту.

«Під час планування розташування та стабільності постійних форпостів на Місяці слід враховувати глобальний розподіл молодих розломів тяги, їх потенціал бути активними та потенціал для утворення нових розломів тяги внаслідок поточного глобального скорочення».

Це дослідження було зосереджено на так званих лопатевих уступах , розширених хребтах, які, на думку вчених, спричинені тектонічною активністю. Останні зображення, отримані з Lunar Reconnaissance Orbiter, були проаналізовані разом із записами сейсмометрів, встановлених під час місій Apollo, які діяли до 1977 року.

Аналіз показав, що один із найпотужніших місяцетрусів, коли-небудь зареєстрованих сейсмометрами Apollo, землетрус магнітудою 5, який тривав кілька годин, цілком міг бути спричинений одним із лобових уступів, помічених біля південного полюса Місяця. А на Місяці не потрібно багато, щоб викликати серйозний зсув.

Дослідження опубліковано в Planetary Science Journal .

Читайте також: 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma