Enigma Enigma

Andrian

2020-05-26 19:11:42 eye-2 2501   — comment 0

Модернізація складів озброєння

Всім відомо, що за останні кілька років в Україні почали регулярно вибухати військові склади боєприпасів в різних куточках України - Сватове, Балаклія, Калинівка, Ічня. Вибухи пов'язують як із російськими диверсантами (небезпідставно), так і з недотриманням правил та умов зберігання боєприпасів.


Це серйозна проблема. І ми бачили наслідки неправильного зберігання боєприпасів й неправильних підходів до організації охорони військових складів.

Після останніх вибухів керівництвом держави схоже були зроблені висновки, що на дану проблему не можна просто закрити очі, бо це може нанести колосальну шкоду обороноздатності держави та життям людей.

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про додаткові заходи щодо покращення стану зберігання ракет, боєприпасів та продуктів їх утилізації на арсеналах, базах та складах Збройних сил України».

Згідно з указом, Кабінет Міністрів України повинен виділити необхідні кошти для заходів із забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз, складів озброєння, ракет та боєприпасів ЗСУ.

Також уряд має врегулювати питання особливого режиму використання земель навколо потенційно небезпечних військових об’єктів ЗСУ.

Міністерство оборони України повинно провести інвентаризацію озброєння, ракет та боєприпасів на арсеналах, базах, складах ЗСУ та розробити дієвий механізм контролю й запобігання надзвичайним ситуаціям на таких об’єктах.

Крім того, Міноборони має посилити контроль за виконанням реконструкції технічних територій арсеналів; організувати належне електропостачання арсеналів, баз та складів ЗСУ, інфраструктури військових містечок; забезпечити створення комплексної системи моніторингу потенційно небезпечних військових об’єктів.

 

За останньою інформацією, для безпечного зберігання боєприпасів та уникнення надзвичайних ситуацій на військових складах Міністерство оборони будує надійні бетонні сховища і вводить цілодобовий централізований моніторинг:

 

Виділяється дуже серйозний ресурс на проведення відповідних заходів. Найперше, будуються надійні сховища – величезні бетонні саркофаги з потужними діагональними укріпленнями, які можуть гасити вибухову хвилю. Ці сховища мають бути повністю засипані землею. Там величезні двері – висотою десь у 20 метрів, такий собі мінісупермаркет, але весь з бетону. Це надійний захист. У бюджеті передбачені суттєві суми, які ми повинні ефективно витратити і збудувати ці сховища. Вони вже будуються на території існуючих складів. На певних об'єктах мова йде про 10-30 таких «коробок». Ми знаємо, що дуже часто боєприпаси зберігалися просто неба. Міг прилетіти дрон, пустити невеликий кумулятивний заряд – і все б підірвалося. Звісно, всі вивчили уроки минулого і знаємо, як реагувати, коли з’являється безпілотний літальний апарат. Але будівництво сховищ взагалі забирає можливість фізичного несанкціонованого доступу до боєприпасів.


Звісно, важливий компонент – охоронний периметр. Він має мати цілодобове відеоспостереження, вежі, постових, патрулювання, обхід зовнішнього та внутрішнього периметрів. Все має максимально проглядатися. І мають бути відповідні кадри. Ми велику надію покладаємо на цей централізований моніторинг, який ми запроваджуємо, на наш єдиний центр моніторингу, з якого можна вести спостереження за всіма об’єктами. Тобто, фактично буде подвійний моніторинг: власне, охорона складів та арсеналів і центральний відділ, який вестиме цілодобовий моніторинг усіх наших об’єктів.


Зараз система централізованого моніторингу вже запущена у тестовому режимі на частині складів.


Також потрібно зазначити, що охорона військових складів - це обов'язок військових, але це не означає, що їм не можна помогти. Якщо ви живете в населеному пункті біля складу озброєння - ПИЛЬНУЙТЕ! Побачите підозрілих осіб, незнайомих вам, машини з номерами, які не відповідають вашій області і які ошиваються біля військових частин, дрони які літають поблизу частин  (польоти на дронах поблизу військових частин та складів заборонені) - обов'язково повідомте поліцію або військових. Пам'ятайте, що це впершу чергу ВАША БЕЗПЕКА та ваших рідних.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma