Enigma Enigma

Тарас Процев’ят

2021-12-21 12:59:09 eye-2 3512   — comment 0

МОСКВА МОЖЕ ПЛАНУВАТИ ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ 24 ГРУДНЯ – НА СВЯТВЕЧІР?

 

       Тривожні новини надійшли з Великої Британії — РФ планує вторгнення до України на Святвечір 24 грудня, у 42-ту річницю введення радянських військ до Афганістану, стверджує британський таблоїд Daily Star.

       За інформацією видання, керівники британської розвідки попередили міністрів про "дуже реальну можливість" вторгнення Росії до України напередодні Різдва. Міністерство оборони і міністерство закордонних справ Британії відмовилися коментувати журналістам, які дії Лондон може вжити у разі вторгнення Росії.

       Держдеп США 20 грудня також звернувся з повідомленням: «Громадяни США мають знати про повідомлення, що Росія планує значні військові дії проти України. Нагадуємо громадянам США, що безпекові умови, зокрема вздовж кордонів України, в окупованому Росією Криму, та у контрольованій Росією східній Україні, є непрогнозованими і можуть швидко погіршитися».

       На думку фундатора  української військової розвідки, генерал-лейтенанта Олександра Скіпальського інформацію англійських спесцслужб потрібно сприйняти дуже серйозно, як владою? так і суспільством . Чому? В грудні виповнюється 30 років з дня зняття прапору СРСР , а 4 лютого починаються в Пекіні Олімпійські ігри і Путін хоче приїхати туди з новим «Кримом». А росіянам продемонструвати  криваве прирощення земель. Він вважає, вірогідність введення війск на загарбані землі Луганщини і Донетчини досить висока. «Відправка ВР України новорічні на канікули, різдвяні турботи населення і влади можуть зіграти на сторону Путіна. Закликаю підняти нашу пильність і зусилля до 100% рівня. Прохання розповсюдити, можливо почують ті, хто повинен у владі захищати безпеку!» — стверджує Олександр Скіпальський.

       Занепокоєність англійської розвідки та генерала Олександра Скіпальського небезпідставні. Адже кремлівська кліка полюбляє сиволізувати свої агресивні дії певними знаковими датами. Таки забобонні. Несподіваність воєнного нападу – запорука успішності.

         31 грудня 1994-го російські війська увійшли до Грозного трьома великими колонами. Ідея штурму полягала в атаці з трьох напрямків, східного, західного та північного, з метою захопити президентський палац, залізничний вокзал та інші ключові об’єкти інфраструктури. Кілька тисяч солдат, 250 танків та бронемашин розпочали атаку на центр міста. За планом Масхадова, броньовані та механізовані російські війська були впущені вглиб міста, потім атаковані та де-факто знищені. Ерефівські колони стали легкою мішенню для невеликих груп чеченців, які добре знали місто та були озброєні лише стрілецькою зброєю, снайперськими гвинтівками, гранатометами, коктейлями молотова. Чеченці примудрилися скидати із дахів на російські танки бетонні брили, спрацьовувала тривожна автоматика і екіпаж в паніці покидав майже неушкоджену техніку. У російських штурмових загонах запанував хаос, танки блудили вулицями Грозного, стаючи легкою мішенню для оборонців міста. Лише 1 січня з великими втратами російське угрупування  вирвалося з оточення і з міста.

        Під час першого штурму найбільших втрат зазнала 131 ОМБ із північної групи. Відрізана і розпорошена в районі залізничного вокзалу втратила 190 солдатів, 20 з 26 танків, 102 із 120 БТРів та всі 6 комплектів ЗРГК («Тунгуска»).

        Тому планування агресії російськими військами в переддень свят можна вважати традиційним. Напередодні Різдва 25 грудня ввесь цивілізований світ святкуватиме, оперативність реакції на агресію буде відкладеною, що гратиме на руку агресорам. Можливі й інші «вигідні» для РФ дати: 31 грудня – 1 січня, 6-7, 13-14, 18-19, 22 січня.

        Однак необхідно не панікувати, а системно самоорганізовуватися, як на Майдані для відсічі агресору. Бо на нинішню владу надій мало.

       Святкуватимемо з Перемогою!

 

       Тарас Процев’ят

       Львів-Київ,

       21 грудня 2021 р.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma