Enigma Enigma

Tsyhipa Serhiy

2021-10-06 05:35:36 eye-2 3781   — comment 3

Мова про знеВіру в Армію

Мова про знеВіру в Армію

Коли ти потрібен армії, то тебе мало в дупу не цілують. У фігуральному, звісно, сенсі – через білборди або сіті-лайти – «Бла-бла-бла в ЗСУ! Приходь служити – і буде тобі щастя!». А коли ти пішов на дембель, і не дай Боже тобі щось буде потрібно від цієї армії, будь готовим до того, що тобі дадуть копняка в дупу, яку ще нещодавно цілували агітаційними плакатами. Відчув це на собі повною мірою.  

Армія – потужний і розгалужений організм, в якому окрім побратимів, що виконують бойові завдання або готуються до цього в ППД, є ще великий прошарок так званої військової бюрократії. Мова не про МО чи Генштаб взагалі, а про конкретні військкомати або як вони наразі звуться «ТЦК та СП» - Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» Новокаховський Херсонської області та Шевченківський в м.Києві.

У зв’язку зі зміною місця проживання приходжу до Новокаховського військкомату заявити про себе. Кажуть – офіцери особисто знімаються з обліку, тому маєте їхати до Києва. Ок. Але хто б ще підказав, що приймальні дні в Києві в цих «ТЦК та СП» по вівторках та четвергах, а в Новій Каховці – тільки по середах. Чому так? Я хз, мабуть, для того аби шпигунів із країни-агресора заплутати. Приїжджаю в липні до Києва, знімаюся з обліку. Кажуть – протягом тижня маєте встати на облік. Ок. В Новій Каховці мав необачність прийти в неприймальний день та спробувати встати на облік. Наслухався від панянки у формі багато чого, але то таке. Боязко так запитав: а не зателефонуєте часом, коли прийде моя особиста справа? Знову наслухався… типу спасіння потопаючих – справа рук своїх потопаючих. Ну, ок, зачекаємо.

З того часу вже пройшло 3 (три!) місяці. Періодично приходжу до Новокаховського ТЦК та СП та чую: ваша справа ще не надійшла. Якось місяць тому не витримав та зателефонував до Шевченківського військкомату. З’єднали з відділом у справах по роботі з офіцерами. Запитав: де ж моя справа? Відповідь мене мало не вбила: ми її ще не відправили, у нас нема конвертів. Конвертів?! Нема?! А коли я у вас був на прийомі не могли сказати аби я купив вам конверта?! Давайте я вам надішлю на картку гроші та купите вже цього клятого конверта! Панночка чемно запитала про мій номер телефону, сказала, що кореспонденцію вони відправляють по понеділках й пообіцяла, що все зробить. З часу мого спілкування по телефону пройшов вже місяць.

Сиджу і думаю, що ж робити? Мало того, що для оформлення стажу десь «загубився» рік служби в армії з усіма фінвиплатами (2015-16 рр –  та про це ще окрема розМова буде), який можна встановити виключно за особистою справою офіцера – так тут ще й така засада трапилася. Конвертів в них нема!.. Тому і вирішив поки що викласти це в мережу, може щось в цьому проіржавілому військовому організмі зрушиться з місця…

Ось так і втрачається віра в армію, чи не так, шановні?  

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma