Enigma Enigma

Володимир Левицький

2019-09-13 06:35:37 eye-2 2773   — comment 0

Моя обачність – моя безпека! Безпека суспільства – безпека держави!

Скажете банальна фраза. Мабуть, так і є. Але скільки б ми не говорили, системно наступаємо на граблі, які нерідко підкидають нам наші вороги. Сьогодні у новинах читаю: «Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук прокоментував ситуацію із пожежею на складах Міністерства оборони у Калинівці на Вінниччині», «Міноборони заявляє про вибухи боєприпасів через горіння трави на Вінниччині» , «Диверсія? “У Калинівці знову рвуть військові склади!!!” Всі подробиці». І так до безкінечності. Пізніше ввечері по телебаченню різного роду експерти будуть обговорювати цю тему. А я б сказав трагедію.

Росія продовжує вести війну проти України, чи методом диверсій, підкупом, чи інформаційним. А що робимо ми?! Кожен з нас?! Ці люди, які забезпечують життєдіяльність військових складів, частин, установ, так званих об’єктів  критичної інфраструктури, вони мабуть неспроможні справитись із викликами сучасності, якщо у нас повторюються трагедії.  

Пригадуєте, востаннє пожежа і вибухи на складах боєприпасів біля Калинівки сталася 26 вересня 2017 року. Тоді через це з Калинівки і прилеглих сіл евакуювали понад 30 тисяч людей, були травмовані дві людини. Пожежу локалізували і загасили доволі швидко і вже 28 вересня майже всі евакуйовані змогли повернутися додому. Але втрати були колосальні, в першу чергу іміджеві.

Задумайтесь, а як нам припинити такі проколи чиєїсь безвідповідальності, чи навпаки професійної роботи диверсантів. Відповідь одна! Її прекрасно дає суспільство Республіки Німеччини. У цій державі досягли неймовірного успіху у протидії зазначеним проявам, не тільки у військовій сфері. Німців з пелюшок навчають бути відповідальними, повідомляти у відповідні органи про вчинення протиправних чи інших дій, які на їх думку порушують загально-прийнятті правила чи загрожують безпеці іншим. У такий спосіб, при виявленні чужинців поблизу військового чи іншого об’єкту потенційної небезпеки вони телефонують у поліцію. Навіть, коли хтось викинув сміття у недозволенному місці, вони теж телефонують. Якщо керівник установи не вживає необхідних заходів безпеки – так, вони теж телефонують. Саме ця система створила потужну державу.

Мені дуже б хотілося, щоб наше суспільство дозріло до такого рівня дотримання особистої чи колективної безпеки. Лише тоді ми зможемо ефективно протистояти російській агресії. І сподіватись не лише на власні зусилля, бо розвинені держави помітять позитивні зміни у нашій державі.

Щиро хочу вірити, що правоохоронні органи дадуть чітку оцінку цій трагедії і встановлять винних.   А нам усім необхідно бути пильними, бо в нас війна, віна на нашій території...

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma