Enigma Enigma

Ева Браун

2019-12-27 06:42:54 eye-2 2833   — comment 0

На Дніпропетровському полігоні розпочались випробування САУ «Богдана»

 

 

Ситуація на Сході нашої держави дала чітко всім зрозуміти, що гарант нашої незалежності та цілісності – військо та зброя. Саме завдяки такій потужній зброї, як САУ «Богдана» наші захисники спроможні швидко реагувати на дії противника.

Коротко про саму установку САУ 2С22 «Богдана», яка була розроблена «Краматорським заводом важкого верстатобудування», що на Дніпропетровщині. Про її створення почали говорити ще у 2009 році, а вперше її продемонстрували на військовому параді на честь Дня Незалежності у 2018 році. Станом на початок 2019 року САУ «Богдана»  успішно пройшла ходові випробування та здійснила перші тестові постріли. Та через відсутність вітчизняних снарядів потрібного калібру заводські випробування не були завершенні. За досить короткий період часу конструкторами краматорського підприємства була проведена модернізація САУ «Богдана» під артилерійський калібр 155 мм, що є стандартом для країн-членів НАТО.

І ось наприкінці грудня 2019 році САУ «Богдана» розпочала свої випробування  на одному із полігонів  Дніпропетровської області. Випробувальники здійснили постріл дерев'яною «болванкою» саме так перевіряється чи тримає ствол необхідний для пострілу тиск, який утворюється в результаті загоряння пороху. Також перевірялась робота всіх систем артилерійської установки. Наступним етапом випробування САУ «Богдана» буде постріл інертним (не бойовим) боєприпасам, а вже після цих випробувань розпочнуть стрільби з бойовими снарядами на різних відстанях для підтвердження заявлених тактико-технічних характеристик. Яка в подальшому буде направлена до зони ООС.

Нагадую, що 155 мм САУ «Богдана» базується на шасі КрАЗ-63221, маса -28 т. Машина комплектується балістичним обчислювачем, автоматичною системою наведення гармати, вбудованою навігаційною системою та дисплеєм командира.

Саме створення такої бойової техніки наближає нас до членства НАТО.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma