Enigma Enigma

Сергей Юрченко

2020-01-15 13:54:15 eye-2 418   — comment 0

На Харківщині контррозвідка CБУ попередила контрабанду комплектуючих до військових літаків

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що місцеві мешканці, які є фахівцями в авіаційній галузі, нелегально скуповували у різних продавців агрегати та вузли, у тому числі уживані, до реактивного навчально-бойового літака Л-39 «Альбатрос». Він перебуває на озброєнні у понад 30-ти країнах світу. Зловмисники вивозили комплектуючі за межі нашої держави з приховуванням від митного контролю і надалі використовували для проведення регламентних робіт з обслуговування цього типу літаків за кордоном. 

Правоохоронці зупинили двох фігурантів справи у зоні митного посту міжнародного аеропорту «Харків». Зловмисники намагалися під виглядом автомобільних запчастин незаконно вивезти до однієї з країн ЄС комплектуючі до літака, які є товарами подвійного призначення.

Наразі вирішується питання щодо здійснення повідомлення фігурантам оборудки про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експертному контролю) Кримінального кодексу України. 

Операція проводилась спільно з представниками ДПС та ДМС України під процесуальним керівництвом  прокуратури Харківської області.

Триває досудове розслідування.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma