Enigma Enigma

Andrian

2020-06-01 17:52:17 eye-2 2849   — comment 0

Найкращий карантин – своєчасний карантин

Станом на ранок 31 травня у світі було зафіксовано понад 6 мільйонів 63 тисяч випадків зараження COVID-19. Про це свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Понад 369 тисяч людей померли, понад 2 мільйони 566 тисяч – одужали.

Попри проблеми з тестуванням, карантинні обмеження в Україні були введенні вчасно. Україна ввела карантин 12 березня. Таке рішення уряд ухвалив, коли в країні офіційно був зафіксований лише один випадок коронавірусної інфекції. 

Для порівняння, Італія, яка довгий час була епіцентром епідемії в Європі, ввела карантин лише 9 березня, коли в країні було офіційно зареєстровано вже  9 200 випадків захворювання та 463 випадки смерті. 

Станом на 12 березня, коли Україна вводила національний карантин з 1 хворим, Італія вже мала майже 12 500 випадків захворювання. Саме стільки, скільки Україна мала станом на 4 травня.

Один із факторів, який об'єднує країни з найвищими показниками захворювання – це пізнє введення карантинних обмежень.

Карантин вводиться не для того, щоб люди взагалі не хворіли, а щоб це відбувалося не масово та не одночасно. 

Його впроваджують, щоб розтягнути випадки захворювання в часі та не допустити колапсу системи охорони здоров'я. 

Звичайно, ми можемо пояснювати низький рівень захворювання низьким тестуванням, проте, як би важко не було зі статистикою в Україні, перенавантаження медичної системи поки не спостерігається.

Згідно з інтерактивною картою медичного забезпечення, станом на 6 травня з 2 862 реанімаційних ліжок вільно 800.

За даними пресслужби ЦГЗ, задіяні 35 апаратів штучної вентиляції легень. Усього в країні – 2 348 таких апаратів. 

Отож, хоча б частково, але карантинні заходи діють.

На те, що система охорони здоров'я України поки справляється з COVID-19, могли вплинути багато факторів.

Зокрема, я маю на увазі, що вірус передається при тісних контактах повітряно-крапельним шляхом. І якщо ми подивимось на особливості життя українців, то побачимо, що великі зібрання великими родинами – не такі вже й часті. 

Так, Великдень був для нас викликом. Але загалом це не є правилом. Ми багато часу проводимо у власних домівках у порівнянні з іншими націями. 

Якщо порівняти Україну з Італією, то ми побачимо, що в них більш активне населення, особливо населення літнього віку.

Вік – це окремий фактор. Чим старша людина – тим вищі в неї ризики важко перенести захворювання та померти. Середній вік життя в Україні для чоловіків – 66 років. 

В нас немає такої великої кількості літніх людей. І вони більше перебувають вдома.

А ще велика проблема, що люди не звертаються за медичною допомогою. Вони цього часто бояться і це теж впливає на статистику. 

Також карантинні заходи карального характеру ефективні протягом нетривалого період часу – 3-4 тижні. 

Отож, що уряд точно зробив вірно – ввів карантин вчасно. 

Несправедливі карантинні заходи, як наприклад, дозвіл працювати "Епіцентру" й заборона працювати тим крамницям, які б могли забезпечити соціальну дистанцію населення, брак інформації щодо правильного носіння масок та заборона відвідування парків та лісу, нерозуміння проблем середнього бізнесу, стали причиною того, що до карантину перестали ставитись серйозно.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma