Молодіжний портал «Студвей» уклав рейтинг найкрасивіших будівель вищих навчальних закладів України, серед яких НУ “Львівська політехніка” увійшов у п'ятірку університетів “біля яких не гріх зробити селфі”.
Головний корпус НУ "Львівська політехніка"
Національний університет «Львівська політехніка» – найстаріший вищий технічний навчальний заклад не тільки в Україні, а й у Східній Європі. Політехніка бере свій початок з 1816 року, коли за указом цісаря Франца Йосифа була утворена Цісарсько-королівська реальна школа.
Як Технічна академія, “Львівська політехніка” відчинила свої двері 4 листопада 1844 року на чолі з директором Флоріаном Шіндлером. Восени 1848 року будинок Технічної академії згорів. В період з 1849 по 1850 роки приміщення Академії відбудували. В цей час у країнах Європи відбувалась технічна революція. Назріла необхідність будівництва нового приміщення, яке відповідало б вимогам політехнічної освіти. Головний корпус зводили з 1873 р. по 1877 р., нині це відомий пам’ятник неокласицизму.
Проект розробив Юліан Захаревич, керівник кафедри архітектури, а згодом – ректор Львівської політехніки. Фасад будівлі вершать скульптури трьох жіночих постатей на честь трьох факультетів, які тоді існували, – Інженерії, Архітектури й Механіки. Трохи нижче напис латиною «Litteris et artibus», який буквально означає, що цю будівлю присвячено «наукам та ремеслам».
У 1877 році Технічну академію перейменували на Політехнічну школу з правами вищого технічного навчального закладу Австро-Угорської імперії. Тут навчалися студенти з Росії, Німеччини, Румунії, Франції, Туреччини та інших країн.
У червні 1920 року Політехнічна школа була перейменована на Львівську політехніку, а у жовтні 1939 року - на Львівський політехнічний інститут.
У червні 1993 року Львівський політехнічний інститут отримав назву Державний університет «Львівська політехніка», а вже у 2000 році - статус Національного університету.
З перших років свого існування Львівська політехніка зарекомендувала себе як потужний осередок науки і освіти в Європі, генератор технічних ідей та винаходів. У всі часи з її стін виходили елітні висококваліфіковані інженери. Цей престиж здобувався працею багатьох поколінь викладачів, професорів, науковців.
Часи змінюються і навіть старі престижні виші повинні іти у ногу з прогресом. Сучасні вимоги на ринку праці, популярність закладу, конкуренція і навіть саме бажання молоді знайти себе у новій креативній сфері діяльності – є каталізаторами розвитку Львівської політехніки, і, як наслідок, появи інноваційних спеціальностей та навіть цілих кафедр чи інститутів у межах університету. Львівська політехніка має чим здивувати. Так, у 2011 році у складі Інституту гуманітарних і соціальних наук була створена кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, яка готує фахівців за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечно-архівна справа» (ІБАС). Це можливість здобути технічну інформаційно-комп’ютерну, гуманітарну та менеджерську освіту. А за останніми дослідженнями Вищої школи економіки найбільш престижними є і будуть професії, які утворюються на межі гуманітарного та технічних світів. Випускники працевлаштовуються у будь-яких структурах різних форм власності, адже спеціалісти по роботі з інформацією потрібні зараз усюди.
Диплом ІБАС – це можливість отримати одну з найбільш високооплачуваних і перспективних у світі професій data scientist. Спеціаліст data science займається проблемами аналізу, обробки і представлення даних в цифровій формі, застосовуючи традиційні методи інформатики по проектуванню та розробці баз даних, статистичні методи, методи інтелектуального аналізу інформації.
Вивчаючи такі дисципліни, як “Інформаційний менеджмент”, “Інформаційні технології глобальних мереж”, “Інформаційні технології організації бізнесу”, “Інформаційний маркетинг” на спеціальності ІБАС, студенти набувають вміння професійного пошуку, аналізу, опрацювання та подання інформації заданої тематики. Це перші кроки до успішної кар'єри в інформаційній сфері!
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma