Enigma Enigma

Olga Horoshkovska

2020-06-12 15:49:02 eye-2 4578   — comment 1

NBC News: втручання у вибори в США та розпалювання масових протестів

NBC News ще у травні 2019 року опублікувало документи щодо російського втручання, які були отримані через лондонський слідчий проект Dossier Center, що фінансується російським опозиційним діячем Михайлом Ходорковським. Центр досьє перевірив матеріали самостійно і підтвердив їх правдивість.

Так, у документах йдеться про те, що росіяни, які були пов’язані з втручанням у вибори в США 2016 року, обговорювали амбіційні плани щодо розпалювання протестів і навіть насилля в США в 2018 році, тобто було закладено нову змову з метою маніпулювання та радикалізації афроамериканців. Знаково, що відповідно до планів, соратники Пригожина прагнули використати расову напругу за межами російських соцмереж та зусилля з дезінформації, пов’язані з виборами 2016 року.

Відповідно до проекту під назвою «Стратегія розвитку панафриканської держави на території США», метою якого була «дестабілізація внутрішньої ситуації в США», «поглиблення конфліктів в американському суспільстві», «підрив територіальної цілісності країни, а також військового та економічного потенціалу», для участі в діях громадської непокори планувалося залучати бідних, колишніх ув’язнених афроамериканців, які «мають досвід роботи в організованих злочинних угрупованнях», а також членів «радикальних чорних рухів».

В документах були виявлені пропозиції про декілька способів подальшого загострення расової ворожнечі у майбутньому, навіть пропозиція про набір афроамериканців та їх транспортування в табір в Африці «для бойової підготовки і підготовки до саботажу». Після «курсу молодого бійця» новобранці мали бути направлені назад в Америку для розпалювання насилля і роботи по створенню панафриканської держави на півдні, особливо в Південній Кароліні, Джорджії, Алабамі, Міссісіпі та Луїзіані.

Крім того, у документах є карта США, на якій розміщена інформація про чисельність афроамериканців в семи південних штатах. Також інформація про кількість підписників на веб-сайти і в соціальних мережах, які були створені російськими тролями для розповсюдження дезінформації, останні з яких згодом були видалені компаніями соцмереж.

Також одним із пунктів масштабного плану було розширення впливу Росії на африканському континенті та завоювання там бізнесу — від продажу зброї до контрактів на видобуток. Між іншим, в загальних рисах змальовано пропагандистські зусилля, спрямовані на африканців, і викликають негатив щодо Європи та США.

За повідомленням NBC News, вказаний план було передано російському бізнесмену Михайлу Потепкіну, який пов'язаний з Пригожиним та його фабрикою тролів, для подальшого поширення.

Колишній помічник директора контррозвідки в ФБР і кореспондент NBC News Френк Фіглюцці зауважує, що незважаючи на те, що достеменно невідомо, чи ці плани є дійсними, перед американцями противник, який зробить все для досягнення своїх цілей: насилля чи поділ Америки за расовими ознаками, підрив довіри до влади та державних інститутів… будь-що!

На думку сенатора-республіканця Вела Демінгса, ці документи демонструють, як існуючі расові проблеми в США можуть бути використані в дезінформації, і як саме РФ використовує уразливості Америки для досягнення своїх цілей!

Для українців викладена інформація є стандартною та звичною схемою втручання РФ у внутрішні справи країни! Типова робота російських пропагандистів та фабрик тролів. Сполучені Штати також не вперше стикаються з амбіційними планами РФ, тож ворог не спить і сидіти, склавши руки, дійсно не варто! Російська машина пропаганди працює, і, як ми бачимо, досить успішно!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma