Enigma Enigma

Сергей Сарафанюк

2021-11-21 18:33:10 eye-2 3511   — comment 0

Не час зупинятися

Що ми відзначаємо сьогодні через вісім років?

21 листопада в Україні відзначають, саме відзначають, а не святкують "День Гідності та Свободи" О 22.30 годині, вісім років тому київськими студентами було встановлено точку відліку, а прапор перемоги поки що піднімати рано.

Хотілося б сказати багато світлих слів про досягнення, реформи та євроінтеграцію. Але не буду. Хочу просто подякувати всім тим, хто був ці роки на передньому краї реальних змін усередині країни, на її рубежах, вірив та діяв! Хто не боявся говорити правду, був чесний із собою та з іншими! Віддавав та віддає свій час громадським інтересам, розвитку громадянського суспільства, формуванню засад правової незалежної держави Україна. Для утвердження принципів свободи та відповідальності, гідності та правової культури.

На побутовому рівні, Гідність – це вміння залишатися «на висоті» за будь-яких, навіть найнесприятливіших обставин.

На жаль, багато активних громадян розуміють Гідність, як почуття власної значущості, протиставлення себе будь-якій протилежній думці чи дії.

Адже Гідність – це насамперед повага не лише до себе, а й до іншої людської особистості.

Події листопада 2013 року саме це продемонстрували, коли вимоги вибору на шляху демократії, верховенства права та вибору молоді були проігноровані одним авторитарним рішенням Президента.

Поки що про результати гідності та свободи можна судити за переліком осіб, які покладають квіти біля пам'ятника Т. Г. Шевченку.

Вісім років величезний термін, щоб щось змінити чи забути. Посіяне зерно проросло вже в нових особистостях та їх діях. Нових осіб ми бачили багато ... Народний бунт, революції змінюють обличчя на трибунах, але реальні зміни роблять все-таки еліти. Криза пострадянської інтелігенції, політичних еліт та монополізації бізнесу показала, що до реальних змін можуть призвести люди нового покоління. Люди, які готові формувати команди, об'єднуватись і жертвувати собою для суспільного блага.

Поки що ми бачимо, як йдуть внутрішні війни «обраних» еліт, де всі сили та ресурси кинуті на те, щоб довести нездатність влади керувати державою, як за підручником Ульянова, за яким вони всі вчилися: «Верхи не можуть, а низи не хочуть», щоб створити нову революційну ситуацію турбулентності. Переконуючи нас, що вони можуть. Адже не змогли!? Часто плутають критику із самознищенням країни.

Турбулентність пройде, але пройде не сама, а лише завдяки усвідомленню та участі кожного громадянина України, де його гідність стане пріоритетом, а не частиною торгу за владу.

І нагадаю, що свободу не дають, свободу беруть!

Слава Україні!

 

З повагою,

Сергій Сарафанюк

#СергійСарафанюк #СергейСарафанюк #Одесса #Одеса #ДеньГідностіТаСвободи #СлаваУкраїні #ГероямСлава 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma